İkinci el işlemci piyasasının durumu

Eskotek

Decapat
Daha fazla  
Bu Phenom'dan tutun da i5 4. nesil e kadar uçuk bir fiyat ortamı hakim. Anakart değiştirecek gücü olmayanı sömürmek mi istiyorlar?

Ryzen 3 1200 bile ortalikta satılan işlemcilerden daha iyi durumda ve 450 civarı bulunuyor. Ama 600'lere kadar çıkan ve 400 civarı gördüğün bir ortalama var.. Anlayamadım gitti... Hani şöyle 300'e bir işlemci bakalım desek elimizdeki malın aynısı çıkıyor. (Phenom kullanıcısıyım) Daha iyisi dediğin zaman da sıfır al daha iyi oluyor.

Örneğin takip ettiğim FX işlemciler 400 yazılıyor onlar da kaç yıllık başına ne geldi belli değil.
i5 4. nesil bakıyorum fiyatlar 500 600 oluyor bir anda :)

Derdimi anlatabildim mi acaba, derdimin ortağı var mı bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu Phenom'dan tutun da i5 4. nesil e kadar uçuk bir fiyat ortamı hakim. Anakart değiştirecek gücü olmayanı sömürmek mi istiyorlar?

Ryzen 3 1200 bile ortalikta satılan işlemcilerden daha iyi durumda ve 450 civarı bulunuyor. Ama 600'lere kadar çıkan ve 400 civarı gördüğün bir ortalama var.. Anlayamadım gitti... Hani şöyle 300'e bir işlemci bakalım desek elimizdeki malın aynısı çıkıyor. (Phenom kullanıcısıyım) Daha iyisi dediğin zaman da sıfır al daha iyi oluyor.

Örneğin takip ettiğim FX işlemciler 400 yazılıyor onlar da kaç yıllık başına ne geldi belli değil.
i5 4. nesil bakıyorum fiyatlar 500 600 oluyor bir anda :)

Derdimi anlatabildim mi acaba, derdimin ortağı var mı bakalım.

Ben varım. Bu silsile saçma biçimde en alt modelden en üst modele kadar devam ediyor.

Ryzen 3600 alacaktım, adam 1300-1400 lira yazmış. Be güzel kardeşim 1420 liraya sıfırı var niye senden alayım? Kaldı ki yanlış hatırlamıyorsam 1200 liraya incehesap gaming gecesinde satıldı. Bir daha böyle indirim ne zaman gelir bilmiyorum tabi. Ama yapılan tamamen fırsatçılık yada şansını denemek olarak özetlenebilir. Ve bu fiyata saçma biçimde gidip insanlar ikinci el olarak alıyorlar.

Intel tarafında o eski nesil işlemciler dediginiz gibi uçuk fiyatlara satılıyor bilerek piyasada bulunamayacağı için bir sömürü hakim.

Geri
Yukarı