İkinci el işlemci kutusundan başka işlemci çıktı

Tamam o zaman. Adam bir şeyler yazıp seni bilgilendirene kadar yapabileceğimiz bir şey yok gibi. Dediğim gibi umarım işlemcini en yakın zamanda kullanırsın.

genelde benim gördüğüm, başta bu şekilde ilgileniyor gibi duruyorlar telefonlara cevap verip dönüş yapıyorlar ama bu oyalama taktiği oluyor genelde. ertesi gün bir bakıyorsun telefonu engellemiş ulaşamıyorsun sonra uğraş dur başka telefondan aramaya falan.

genelde benim gördüğüm, başta bu şekilde ilgileniyor gibi duruyorlar telefonlara cevap verip dönüş yapıyorlar ama bu oyalama taktiği oluyor genelde. ertesi gün bir bakıyorsun telefonu engellemiş ulaşamıyorsun sonra uğraş dur başka telefondan aramaya falan.
Engellemeyi bırak hattı kapatıyorlar ya! İnsanları dolandırıp umutlarını kırınca ellerine ne geçer ki, garip insanlar...

İnsanlarda şeref,haysiyet,onur gibi kavramlar kalmadı artık. İnternetten alışverişlerde babana bile güvenmeyeceksin.

Büyük ihtimalle sen işlemcileri değiştirdin diyecekler. Kısaca geçmiş olsun diyeyim.

Parayı havale şeklinde mi attın? Atarken adını soyadını yazdıysan paranı ne kadar geç olsa da alırsın sonuna kadar. Yerinde olsam adamın sattığı düşük fiyatlı başka bir ürün var ise arkadaşımdan rica edip almasını söylerim veya başka bir isimle kendim alırdım. Eğer onda da bir problem olursa diye. Gerçi düşük fiyatlı şeyde de dolandırıcılık yapmaz yani. Umarım paranı geri alırsın. G4400'ün ikinci eline 250 TL verir bir insan en fazla.

Eğer elinizde satıcının TC kimlik numarası varsa; size kişinin açık adresine kadar verebilirim, sizde polise verirsiniz. ("Parayı harcadım", "ben bilgisayardan anlamıyorum ama arkadaşımın işlemcisini satıyorum (?)") Hiç beklemeden vakit kaybetmeden, satıcı numarasını değiştirmeden, derhal polise gidin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı