İkinci el MacBook alınır mı?

İkinciel MacBook'larda genellikle kabloları soyulmuş oluyor ve pili değiştirilmemiş veya sahte takılmış olabiliyor bunlar büyük problemler bu sorunları gidermek için de epey para harcamak gerekiyor ama sıfırı daha ucuza denk geliyor.

Bu problemler sadece MacBook'ta değil tüm laptoplarda olabilecek durumlar.

@eskilerin meraklisi, Pro modelleri bilmem ama Ana bilgisayarım Hackintosh. Air 2020 almıştım M1 çipten önceki 10. nesil i5. Cihaz gayet yeterli normal kullanımda fakat yazılım ve işlemci yükü gerektiren işler için zayıf kalıyor, 2020 model intel o şekilde ise 2017-2018 düşünemiyorum. Arkadaşımda 2019 Air var normal kullanım için gayet yeterli. Fakat dediğim gibi bence işlemci yükü gerektirecek işler yapacaksanız Air modelleri yavaş kalabilir.

Bütçe artırabilirsem, M1 almayı düşünüyorum. Öneriniz için sağ olun hocam.

M1 ise yeni başlayana çok:) olsun eski bir bilgisayar kafayı yedirtir. Gördüğünüz kodun aynısını yazıyorsunuz fakat çalışmıyor. Çünkü sistemin sürümü eski. Elinden bir şey gelmeden bekliyorsun. MacBook Air 256 GB SSD 8 GB RAM olan versiyonlarını belki 7K'ya bulabilirsin.

Bu problemler sadece MacBook'ta değil tüm laptoplarda olabilecek durumlar.

Evet tüm laptoplar, telefonlar ve tabletler için geçerli bir durum ama özellikle ikinciel MacBook'lar için uygun fiyatta bulmak neredeyse imkansız.

Hocam 5K'ya yazılım olmaz. Ya para ya da yazılım. Birini seçmek lazım.

Çok yanlış bir bakış açısı. Yapacağınız işe göre değişir fakat 10 yıllık bilgisayar ile de yapılabilir. İlla en iyisi veya en pahalısı olmak zorunda değil. Bazı işer için ihtiyaçlar değişiyor tabii hatta bazı işler için sunucular kiralamak gerekiyor PC ile yapılamıyor.
Ama 5K'ya yazılım olmaz demek ne kadar bilgisiz olduğunuzu ortaya koyuyor, bal gibi de yapılır.

M1 ise yeni başlayana çok:) olsun eski bir bilgisayar kafayı yedirtir. Gördüğünüz kodun aynısını yazıyorsunuz fakat çalışmıyor. Çünkü sistemin sürümü eski. Elinden bir şey gelmeden bekliyorsun. MacBook Air 256 GB SSD 8 GB RAM olan versiyonlarını belki 7K'ya bulabilirsin.

Sistemin eski olmasıyla kodun çalışmamasının hiçbir bağlantısı yok.compilar sürümünün sistemin güncelliğiyle alakası yok yeni sürüm compilar eski sistemlerde de aynı şekilde çalışacaktır.
M1 yeni başlayanlar için en ideal laptop bence, hem fiyat performans oranı en iyi ürün hem de şu an için ucuz tutuluyor alternatifleri daha pahalı.

Evet tüm laptoplar, telefonlar ve tabletler için geçerli bir durum ama özellikle ikinciel MacBook'lar için uygun fiyatta bulmak neredeyse imkansız.

Çok yanlış bir bakış açısı. Yapacağınız işe göre değişir fakat 10 yıllık bilgisayar ile de yapılabilir. İlla en iyisi veya en pahalısı olmak zorunda değil. Bazı işer için ihtiyaçlar değişiyor tabii hatta bazı işler için sunucular kiralamak gerekiyor PC ile yapılamıyor.
Ama 5K'ya yazılım olmaz demek ne kadar bilgisiz olduğunuzu ortaya koyuyor, bal gibi de yapılır.

Sistemin eski olmasıyla kodun çalışmamasının hiçbir bağlantısı yok.compilar sürümünün sistemin güncelliğiyle alakası yok yeni sürüm compilar eski sistemlerde de aynı şekilde çalışacaktır.
M1 yeni başlayanlar için en ideal laptop bence, hem fiyat performans oranı en iyi ürün hem de şu an için ucuz tutuluyor alternatifleri daha pahalı.

Ben 2009 yılından kalma bir bilgisayar kullanıyorum. Evet kod yazılıyor. Ama bir butona butonun rengini değiştiren birkaç satırlık kodun kaydedilip çalıştırılması için 3-5 dakika beklemek insanı sinir hastası yapıyor. Ya da tarayıcıda aynı anda 2 sekme açamamak insanı deli ediyor. Normalde 1 saniyelik iş için siz 40 saniye bekliyorsanız sinir hastası oluyorsunuz. Hadi yazı yazarken sorun çıkmıyor diye telefondan araştırıp bilgisayar kodu bilgisayara yazdınız diyelim. Bu kodu kaydedip çalıştırmaya çalışıyorsunuz ve bilgisayar tamamıyla kod ile alakasız hatalar çıkarıyor. Sen nasıl bilgisayar kullanılacağını bilmiyorsun, bilgisayarı şişirmişsin gibi bir şey söyleyecekseniz şunu belirtmek isterim. Bilgisayarda Opera GX, sublime text ve NVIDIA Denetim Masası var. Başka hiçbir uygulama yok. Her şeyi saf bilgisayar üzerinden yaparken bile bu sorunlar ortaya çıkıyor.

5K'ya alacağınız bilgisayar elbette benim bilgisayarımdan iyidir. Fakat bir server, emulator, eklenti çalıştırdığınızda çok fark etmeyecektir.

Son olarak sizi saygılı olmaya davet ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı