İkinci el MacBook alınır mı?

Bütçe
Maksimum 30,000 TL

disquoveri

Picopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, ikinci el MacBook almak istiyorum, sizce mantıklı mıdır? 20-30k civarı ikinci el almaktansa sıfır bir dizüstü mü tercih etmeliyim yoksa? Basit yazılım üzerine kullanacağım.

Sarı sitede bulabildiğim, kendi şehrimde olan ilanlar ise şöyle:

1142480688.
1149229441.
1149098577.
1131520227 (bu temiz duruyor aralarındaki en iyisi diyebilirim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba herkese, ikinci el MacBook almak istiyorum, sizce mantıklı mıdır? 20-30k civarı ikinci el almaktansa sıfır bir dizüstü mü tercih etmeliyim yoksa? Basit yazılım üzerine kullanacağım.

Sarı sitede bulabildiğim, kendi şehrimde olan ilanlar ise şöyle:

1142480688.
1149229441.
1149098577.
1131520227 (bu temiz duruyor aralarındaki en iyisi diyebilirim.)

Bence bu kadar parayı bir macbooka vermeye değmez. Gün gelir bir şey olur o işini MacOS'da yapamazsın cihaz elinde patlar. Oyun oynamak istersin oynayamazsın. Ben sizin yerinizde olsaydım sıfır veya 2. el Windows cihazlara yönelirdim.

tanıdık değilse alma bence 30 k bir de az para da değil
Sıfır bir Windows dizüstü almak daha mantıklı yani değil mi?

Bence bu kadar parayı bir macbooka vermeye değmez. Gün gelir bir şey olur o işini MacOS'da yapamazsın cihaz elinde patlar. Oyun oynamak istersin oynayamazsın. Ben sizin yerinizde olsaydım sıfır veya 2. el Windows cihazlara yönelirdim.
Masaüstü bilgisayarım var oyun oynamak veya film vs. izlemek için kullandığım, ev ortamında çalışamadığım için bir adet de Laptop almak istiyorum.

Sıfır bir Windows dizüstü almak daha mantıklı yani değil mi?

Masaüstü bilgisayarım var oyun oynamak veya film vs. izlemek için kullandığım, ev ortamında çalışamadığım için bir adet de laptop almak istiyorum.

Anlıyorum. Onun yerine ekran kartı olmayan güzel ekranlı macbooka nispeten daha ucuz cihazlara yönelebilirsiniz. Paranız da cebinizde kalır. Güçlü olsun derseniz oyuncu laptopu alın derim.

Intel işlemcili düşünme. 8 GB RAM'li de olmasın. M1 işlemcili 16 GB RAM'li bulursun muhtemelen bu bütçede.
Bir kaç adet ilan bulabildim, mesela: 1143475199 var, güzel duruyor ama bilemiyorum tabi.
Anlıyorum. Onun yerine ekran kartı olmayan güzel ekranlı macbooka nispeten daha ucuz cihazlara yönelebilirsiniz. Paranız da cebinizde kalır. Güçlü olsun derseniz oyuncu laptopu alın derim.
Varsa öneriniz paylaşabilir misiniz? Ekran kalitesi önceliğimdir, dediğim gibi çok güçlü bir bilgisayara ihtiyacım yok aslında çünkü oyun vs. kodlamıyorum. Basit şeyler.

Birkaç adet ilan bulabildim, mesela: 1143475199 var, güzel duruyor ama bilemiyorum tabii.

Fiyatına göre iyi bayağı ama bir de gözle görmek lazım. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi işin olur Mac'ten yapamazsın gibi bir şey söz konusu değil. Milattan önceden kalmış mühendislik uygulamaları harici her şey yükleniyor Mac'e (aslında onlar da yükleniyor da uğraşmak lazım). Oyun oynamıyorsan sadece iş için kullanacaksan rakipsiz cihazlar.

Birkaç adet ilan bulabildim, mesela: 1143475199 var, güzel duruyor ama bilemiyorum tabii.

Varsa öneriniz paylaşabilir misiniz? Ekran kalitesi önceliğimdir, dediğim gibi çok güçlü bir bilgisayara ihtiyacım yok aslında çünkü oyun vs. kodlamıyorum. Basit şeyler.

ASUS'un IPS panelli modellerine bakabilirsiniz. Şu anki piyasadaki laptoplarla ilgili pek bilgim yok.

Alınır alınmazı için birçok şey söylemiş arkadaşlar onu düşünürsün ama en basitinden bir MacBook ile her yerde rahatça çalışabilirsin bataryasıda fazlaca gider ama hiçbir Windows laptop ile prize takmadan istediğin performansı alamazsın buna emin ol.

Geri
Yukarı