İkinci el RTX 3070 vs sıfır RX 6700 XT

Bütçe
450

hamzapaşazade

Decapat
Daha fazla  
Dostlar öncelikle Almanya'da olduğumu belirteyim TR linkleri atmazsanız sevinirim, ayrıca bunlardan başka seçeneğim yok (üstüne para koy RX 6800 al vb. gibi)

Şimdi konuya gireyim, tüm sistem parçalarım hazır ve sadece ekran kartı kaldı. Onun içinde maksimum 450€ bütçem var ki bu 460€ da sıfır alırsam, eğer ikinci el alırsam 400-410€ çıkar maksimum Sizce bu bütçeye ikinci el 1 yıllık RTX 3070 mı almak yoksa sıfır 450€ MSI Mech RX 6750XT mi yoksa sıfır 440€ a ASUS Dual RX 6700 XT mi?

Sistemim:
Ryzen 5 5600
B550 DS3H
Patriot Viper Stell 2x8 3200 MHz
Seasonic 650W 80+ Gold
Gamemmax Revolt ARGB Kasa
Crucial P3 500GB M.2 SSD

Fikirlerini bekliyorum. Aşırı arada kaldım :(

Benim tercihim 6700 XT olurdu. 3070'deki 8 GB VRAM beni o karttan soğutuyor. Diğer bir yandan sıfır bir kart alma imkanım varken ikinci el bir karta bulaşmazdım şahsen.

Benim tercihim 6700 XT olurdu. 3070'deki 8 GB VRAM beni o karttan soğutuyor. Diğer bir yandan sıfır bir kart alma imkanım varken ikinci el bir karta bulaşmazdım şahsen.
Kesinlikle katılıyorum. VRAM olayı çok can sıkıcı. Ayrıca sıfır kart almak da daha iyi.
6750 XT FPS olarak çok ufak daha önde olabilir ama Asus Dual daha başarılı olabilir soğutma konusunda.

1 yıllık 3070 cazip gelmiyor. VRAM az, evet ama ondan önce 1 yıl kullanılmış ürünle sıfır ürün kıyası yapmak gerek ki onun cevabı da her halükarda sıfır. Kaldı ki 6700XT driverlar ile birlikte stabilleştikçe 3070 ile arasındaki farkı baya kapamış gibi duruyor, ben de beklemiyordum hiç böyle olmasını. Geçen bir benchmark videosu görünce sevindim yani. Bu arada arada 10 euro oynayacaksa tabii ki 6750XT çok daha mantıklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1 yıllık 3070 cazip gelmiyor. VRAM az, evet ama ondan önce 1 yıl kullanılmış ürünle sıfır ürün kıyası yapmak gerek ki onun cevabı da her halükarda sıfır. Kaldı ki 6700XT driverlar ile birlikte stabilleştikçe 3070 ile arasındaki farkı baya kapamış gibi duruyor, ben de beklemiyordum hiç böyle olmasını. Geçen bir benchmark videosu görünce sevindim yani. Bu arada arada 10 euro oynayacaksa tabii ki 6750XT çok daha mantıklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam ben de aynını düşündüm lakin bazı konularda gördüğüm üzere MSI Mech kötü diyolar soğutma anlamında. Açıkçası ben de paramla rezil olmak istemiyorum.

Kullanım maksadınıza göre tercihler değişiklik gösterebilir...
Python vb yazılım dillerinde çoğu api/proje/yapay zekâ uzantıları sadece Cuda destekli kartlar ile çalışabiliyor ya da sorunsuz çalışıyor...
Video işleme programların GPU hızlandırma kendi tecrübelerimce nvidia kartlarda çok daha verimli...
Oyun maksatlı alıyorsanız, ikinci el karta bulaşmamanız daha mantıklı görünüyor.

Kullanım maksadınıza göre tercihler değişiklik gösterebilir...
Python vb yazılım dillerinde çoğu api/proje/yapay zekâ uzantıları sadece Cuda destekli kartlar ile çalışabiliyor ya da sorunsuz çalışıyor...
Video işleme programların GPU hızlandırma kendi tecrübelerimce nvidia kartlarda çok daha verimli...
Oyun maksatlı alıyorsanız, ikinci el karta bulaşmamanız daha mantıklı görünüyor.
Oyun için

Yeni konular

Geri
Yukarı