İkinci el RTX 3080 vs sıfır RX 6700 XT

Bütçe
10.000TL
3080 in satıcısı pek güvenilir gelmedi, garantisiz ise önermem.
6700 XT de düşünülebilir.

Uçurum?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O değilde 3070 bayağı geri kalmaya başlamış.

İşlemcim AMD. Ekran kartı olarak kullanan 2 arkadaşım da farklı sorunlar yaşadı.
AMD ekran kartlarında güncel olarak driver sorunu falan yok. F/P arayan, render vs uğraşmayacak, ray tracing açmayacak insanlar için çok ideal kartlar. 7900 XT kullanıyorum, 4070ti'dan hem daha ucuz hem de daha performanslı. nVidia'nın 4000 serisiyle oyuncuyu keriz yerine koyuşuna para kaptırmamak da cabası.

DLSS, FSR'ın önünde zaten ancak 10-15-20K para verdiğin kartla DLSS açmak da istemiyor insan zaten.

AMD ekran kartlarında güncel olarak driver sorunu falan yok. F/P arayan, render vs uğraşmayacak, Ray Tracing açmayacak insanlar için çok ideal kartlar. 7900 XT kullanıyorum, 4070 Ti'dan hem daha ucuz hem de daha performanslı. NVIDIA'nın 4000 serisiyle oyuncuyu keriz yerine koyuşuna para kaptırmamak da cabası.

DLSS, FSR'ın önünde zaten ancak 10-15-20K para verdiğin kartla DLSS açmak da istemiyor insan zaten.

Sadece DLSS NVIDIA'nın daha iyi olduğunu gösterir

Konya çevresinede gidebilirim Ankara falan da olur. Allah'tan ilçesinde yaşıyorumda Ankara buradan arabayla 2 3 saat.Eskişehir filanda olur.
Ankara'da benim favorilediğim güzel ilanlar vardı ama çoğu bitmiş.

3080ti:

Bunları fiyat açısından fikir olsun diye atıyorum. Kendim almayı düşündüğüm sıralarda eklemiştim. Bunlar gibi onlarca daha ilan vardı Ankara'da. Güvenilirliklerine vs kefil değilim, belki çok daha iyi ilanlar da açılmıştır ben bakmayı bıraktığımdan beri.

Sahibinden'e girin, Ankara-Konya seçin güzelce araştırın. Elden almayacaksanız Param Güvende ile almaya çalışın. Sonra "havale gönderdim, arkadaş telefonumu engelledi kargoya da vermedi" diye dolandırılma hikayeleri anlatmak zorunda kalmayın yazık olur.

3080 daha iyi buna hemfikiriz ama parayı yağdırdığın bir ekran kartında DLSS açmaya sevinmemelisin. Aynı şekilde FSR'ye de sevinmemelisin ve bunları savunmamalısın. Saf güce bakmalısın.

Am(i)D'yi savunanları ben de anlamıyorum. Ekran kartlarında sürekli farklı bir sorun ortaya çıkıyor. AMD işlemci dışı ürün alınmaz bence.
Sorunlar çoğu zaman yeni sürücü çıkınca çözülüyor ki bu sorunlar NVIDIA'da da var AMD'ye özel bir şey değil sadece AMD'de de daha fazla çıkabiliyor.

Ya arkadaşım bırak şu fanboyluğu. DLSS nedir? nVidia'nın yarı fiyatına mal ettiği, özelliklerinden kıstığı ekran kartlarını sana tam fiyattan kitleme çabasından başka bir şey değil. 20K para vermişim ekran kartına, sahte çözünürlük ve sahte framelerle mi oyun oynayacağım? 20K fiyatlı yeni nesil karta 12 GB VRAM koyan nVidia'yı bu kadar sorgusuz sualsiz övmeyin.

Sizin şu DLSS övgünüz yüzünden 4060 olarak çıkması gereken karta 4070 diyip üstüne bir de zamlı fiyatla 15-20K'ya satıyor nVidia. Ne DLSS'i ya? DLSS ancak ve ancak yardımcı bir ek özellik olabilir. Veya düşük-orta segment kartlar için satın aldıracak özellik olabilir. 3080, 4070 vs segmentinde kartlar için DLSS bir ihtiyaç olmamalı.

Geldi AMD fanboy. 3080 her açıdan çok da üstün bir kart. Optimizasyonu düzgün oyunlarda %50'ye kadar fps farkı oluyor ve buna rtx dlss gibi teknolojiler dahil değil. Neden her fırsatta AMD savunuyorsunuz anlamıyorum.

Fiyat normal.
Fanboy?
Hiçbir zaman bir markanın fanboyu olmadım, yanıt verdiğim arkadaş uçurum fark olduğunu söylediği için ona ithafen karşılaştırmayı attım.
Fanboyluğu yapan sizsiniz.
Konu sahibi render için de kullanacağı için zaten Nvidia ya yönelmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı