İkinci el RX 470'li sistem için işlemci önerisi

Çok çok üst seviye oyunları zaten oynamayı düşünmüyorum, oyun oynarken benim için grafikten çok gameplay önemli yani çoğu oyunu medium seviyesinde oynayacağım.

FX6300 önerisi geldi bir arkadaşımdan, RX 470'i besler mi?
Zor, ben i5 2400 kullanıyorum RX 560 ile çoğu online oyunlarda yetersiz geliyordu.
Ayarları en yükseğe çekerse, kasması gitmez mi zaten?
Hayır gitmez, oynadığı harita 64 kişilik. Yani işlemci o kadar veriyi işleyemiyor. Singleplayer bir oyun oynasa düzelir ki zaten singleplayer oyunlarda 9100 besler.

O.C ile uğraşmaya ne gerek var hocam? Bir de fan sesi falan kulağını tırmalayacak insanın hele kasanın hava akışı kötüyse geçmiş olsun. En temizden i5 6400 veya 7400 alıp güzelce kullanılır.

Çok pahalılar ya.
Yani son günlerde bakmadım fiyatlara ama eminim uçuk değerlerdir.
O bütçeye sığmaz sanırım.

İmkansız.
i3 6100 bile beslyemiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kanka ne güzel oynatıyor videoda işte.
Zor, ben i5 2400 kullanıyorum RX 560 ile çoğu online oyunlarda yetersiz geliyordu.

Hayır gitmez, oynadığı harita 64 kişilik. Yani işlemci o kadar veriyi işleyemiyor.
1050, RX 560'dan çok çok iyi bir kart ve benim arkadaş i3-4130 ile Sekiro, LoL, CS:GO full ayarlarda 1080p'de çok güzel oynuyor ya ondan önerdim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1050, RX 560'dan çok çok iyi bir kart ve benim arkadaş i3-4130 ile Sekiro, LoL, CS:GO Full ayarlarda 1080P'de çok güzel oynuyor ya ondan önerdim.

GPU usage maksimum %15 oluyor.
Yani bu da demektir ki kartın sadece %15'ini kullanabiliyor.

1050, RX 560'dan çok çok iyi bir kart ve benim arkadaş i3-4130 ile Sekiro, LoL, CS:GO full ayarlarda 1080p'de çok güzel oynuyor ya ondan önerdim.
Kanka CS:GO dediğiniz 5v5 bir oyun. Onlinedan bahsederken ondan bahsetmedim ben. CoD gibi, PUBG gibi, Battlefield gibi büyük maplerin ve yüksek oyuncu ölçeğinin olduğu oyunlardan bahsettim.
Ek olarak Battlefield 6 2021'de çıkacak ve oyunun destekleyeceği oyuncu ölçeği 128 kişi veya daha üstü olacak gibi duruyor. Değil 4130, i5 6400 bile kaldıramaz o kadar oyuncuyu.
GPU usage maksimum %15 oluyor.
Yani bu da demektir ki kartın sadece %15'ini kullanabiliyor.
++

Kanka CS:GO dediğiniz 5v5 bir oyun. Onlinedan bahsederken ondan bahsetmedim ben. CoD gibi, PUBG gibi, Battlefield gibi büyük maplerin ve yüksek oyuncu ölçeğinin olduğu oyunlardan bahsettim.
Ek olarak Battlefield 6 2021'de çıkacak ve oyunun destekleyeceği oyuncu ölçeği 128 kişi veya daha üstü olacak gibi duruyor. Değil 4130, i5 6400 bile kaldıramaz o kadar oyuncuyu.

++
Ek olarak %15 GPU kullanımı darboğaza işaret değil, oyun eski ve ekran kartı çok yeterli olduğu için ve DirectX 9 kullandığı için %100 kullanmasına pek imkan yok zaten.

Çok pahalılar ya.
Yani son günlerde bakmadım fiyatlara ama eminim uçuk değerlerdir.
O bütçeye sığmaz sanırım.
eski nesil işlemci piyasasını pek bilmiyorum, Xeon iyi bir tercih olabilir bütçe yetmiyorsa tabii ki. Ama yetiyorsa i5 6400-6500+b150m öneriyorum.

Geri
Yukarı