İkinci el RX 470'li sistem için işlemci önerisi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kanka ne güzel oynatıyor videoda işte.

1050, RX 560'dan çok çok iyi bir kart ve benim arkadaş i3-4130 ile Sekiro, LoL, CS:GO Full ayarlarda 1080P'de çok güzel oynuyor ya ondan önerdim.

RX470, 1050'den çok daha üstün bir kart.

@Adem Yıldız_
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu işlemci ile de çok GPU kullanıyor ama i3-4130'a yakın değerler veriyor.

RDR 2, Gears 5, R6S, Watch Dogs 2, Rise of the Tomb Raider, ARK daha sayayım mı?

Tamam alsın 1600 AF ama arkadaş en ucuzunu sormuş ve en ucuz olarak 1600 AF önermek abez kaçıyor.
"En ucuz" bence yeterince öznel bir ifade. R3 1200 en ucuz işlemci mi? Üstte bir arkadaş çok güzel Xeon setupı yapmış. Ayrıca saydığınız oyunlardan hiçbiri işlemci manyağı değil. Battlefield 4'te 64 kişilik bir sunucuya girin veya PUBG oynayın bakalım nasıl olacak.

Çok çok üst seviye oyunları zaten oynamayı düşünmüyorum, oyun oynarken benim için grafikten çok gameplay önemli yani çoğu oyunu medium seviyesinde oynayacağım.

FX6300 önerisi geldi bir arkadaşımdan, RX 470'i besler mi?
ben fx6300 1GHZ evet 1GHZ overclock yaptığım halde rx580de büyük bir darboğaz yaşatıyor %30 kadar besleme imkanı yok.

RX 580 8 GB'da bile darboğaz yapmaması lazım, arkadaşınızda bir sorun olabilir.

Sorun yok, 64 kişilik maplerde R5 2600 bile 60FPS civarına düşüyor ara sıra.

Ben FX6300 1GHz evet 1GHz overclock yaptığım halde RX580'de büyük bir darboğaz yaşatıyor %30 kadar besleme imkanı yok.

Umarım en kısa zamanda güzel bir işlemciye geçersiniz hocam, RX 580 olup da adam gibi kullanmamak üzer insanı.

XEON şuan en mantıklısı duruyor sanırım, OC yapıp güzel bir soğutmayla kullanmayı düşünüyorum fakat internetteki bir bottleneck sitesine baktım (Sonuçlarına tam güvenmiyorum zaten.) %65 dar boğaz yapar yazıyor. Açıkçası bi tırstım.

Sorun yok, 64 kişilik maplerde R5 2600 bile 60FPS civarına düşüyor ara sıra.

Umarım en kısa zamanda güzel bir işlemciye geçersiniz hocam, RX 580 olup da adam gibi kullanmamak üzer insanı.
Bu yaz değiştiricem muhtemelen,Hikaye oyunlarında çok sorun yaratmıyor ancak E-Spor ve light oyunlarda feci. Rx580 CSGO'da 350-400 alması gerekirken 130-250 alıyorum :/ 250 de çok nadir genelde 130-180 falan.

Xeon şu an en mantıklısı duruyor sanırım, OC yapıp güzel bir soğutmayla kullanmayı düşünüyorum fakat internetteki bir bottleneck sitesine baktım (sonuçlarına tam güvenmiyorum zaten.) %65 darboğaz yapar yazıyor. Açıkçası bir tırstım.

O siteler bu forumda yasaklı çünkü yalan yanlış şeyler içeriyorlar.
3.6-8 GHz'de darboğaz olmaz keyfine bak.

Xeon x3440 ve iyi bir soğutma ile OC yaparsanız olur(Xeon çok yük kaldırmak için tasarlanmış işlemciler). Bilginize RX 470, RX 570 gücünde bir kart.

Geri
Yukarı