İkinci el satışta KDV

emrah bozkurt

Kilopat
Daha fazla  
Arkdaslar merhaba. Gecen sene bilgisayarimi degistirdim. Bu sene de ekran kartimin modelini yukseltmeye karar verdim. Elimde 8-10 tane eski bilgisayar parcasi kaldi, ben de yeni ekran kartini finanse etmek icin bu urunleri internette get yoluyla satisa cikardim ve gecen hafta yarisi satildi. Amacim kesinlikle surekli ticaret degil. Elimdeki urunler bitince satis bitecek. Ancak ogretmenim, yarin bir gun kargo hareketlerinden falan maliye gelip de ne yapiyorsun kardesim der mi? Bunu demesi icin cok mu abartmak gerekiyor, yoksa benim durumumda supheli mi? Sonucta kucuk yerde yasiyorum, goze batabilir gibime geliyor. Sizce kalan urunleri satmaya ara vermeli miyim? KDV odeyerek sifir olarak aldigim urunleri 2.el olarak satarken de vergi vermek ne derece mantikli? Boyle sorunla karsilasanlariniz var mi?

Mobilden yazdim yazim kurallarina uymadiysam affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el ürün satışında KDV olmaz, maliye karışamaz. Ben de yoğun bir şekilde kargo alıp gönderdim, sorun olmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı