İkinci el telefon alırken nelere dikkat edilir?

600tl lik bir cihaz olduğu için çokta kontrol imkanın olacağını sanmıyorum
imei sini kontrol etmen önemli
Bu tarz fiyatlar için telefoncularla görüş bence şahıstan alırsan muhattap bulamazsın
Eğer bir gün ikinci el pahalı bir telefon alırsan şahıs kurumsal farketmez bunlarda ise ;
İmei fatura kutu batarya durumu vb. Tarzı şeylere bak bide unutmadan garantisini sorgulayabilirsin en azından iphone da garanti sorgulama var (samsung kullanmadım bilgim yok)

Maalesef, 600TL civari. Tum butcemi gaming laptopa harcadim. Telefondan da beklentim Whatsapp, Google Maps ve tarayici uzerinden birkac mail uygulamasina girmesi.
Bu telefona göz atabilirsiniz.
Ikinci el telefon alirken hangi tesleri yapmaliyim. PC'de olan Cinebench, 3D Mark, Passmark gibi programlar var mi? Eskilerden Antutu'yu hatirliyorum ama yanilmiyorsam onda da cok rahat hile yapilabiliyormus. Bataryasini, ekranini, donanimini nasil test ederim? Olmasi gereken evraklar neler? Tavsiyeniz var mi? Kendi tecrubeniz var ise paylasirsaniz sevinirim.

Letgo uzerinden yuz yuze almayi planliyorum.
Dostum önerdiğim telefonu alacak mısın? Merak ettim :)

Son düzenleme:
LG G4 ve G3 modelleri de benzer bir fiyata ikinci el olarak bulunabiliyor eger temiz, faturali bir urun bulabilirsem onlari dusunuyorum. Bulamaz isem bunu alacagim.
Sakın bulaşma. Bahsettiğin modeller ciddi bir kronik soruna sahip. Xperia Z3 falan bulmaya çalış derim. LG G3 zamanınıda çok çok sevdiğim bir cihaz olmasına karşın, sadece üç ay kadar kullanabildim. Telefon ısınıyor, mavi ekran verip kapanıyordu. G3 kronik sorunlar yazarsan LG'nin de bu problemleri kabul ettiğini ve mobil sektörde darbe yemesinin o telefon yüzünden olduğunu görürsün. En kötü ihtimal ile arkadaşın önerdiği Xiaomi Redmi Go'yu, Bim marketlerden alabilirsin. Xperia Z3 düşünürsen buraya bakabilirsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı