İkinci el telefon satan dükkanın şikayet edilmesi

backf6

Hectopat
Daha fazla  
İkinci el iPhone 8 Plus aldım. İlk aldığım hafta şehir dışına çıktığım için telefonu derinlemesine inceleyemedim. İnceledikten sonra mikrofon doğru düzgün çalışmadığı için bir tamirciye götürdüm. Ses entegresinde sıkıntı olduğunu anakart üstünden işlem yapıcağını söyledi hiç açılmama ihtimali de varmış. Peki bu anakart üzerinden yapılan işlem sonucunda telefonu açılmazsa ben telefonu aldığım dükkanı nereye şikayet edebilirim? Böyle bir hakkım var mı? (daha önce telefon işlem görmüş olduğunu söyledi tamir için verdiğim usta, bana satarken böyle bir bilgi verilmedi).

Anakartın tamir edilmesi için senden bir form imzalamanı isteyebilirler bu durumda şikayet etsen de işe yaramaz. Gerçi seçkin tamirciler de açılmama ihtimali olduğunu söyler. Bence sadece iphone tamiri yapan bir yere yaptır.

Tamiri yapanlar için bir şey demiyorum bana bozuk telefon satıp hiçbir şeyi yokmuş gibi yapanları şikayet edebilir miyim?

İkinci el iPhone 8 Plus aldım. İlk aldığım hafta şehir dışına çıktığım için telefonu derinlemesine inceleyemedim. İnceledikten sonra mikrofon doğru düzgün çalışmadığı için bir tamirciye götürdüm. Ses entegresinde sıkıntı olduğunu anakart üstünden işlem yapıcağını söyledi hiç açılmama ihtimali de varmış. Peki bu anakart üzerinden yapılan işlem sonucunda telefonu açılmazsa ben telefonu aldığım dükkanı nereye şikayet edebilirim? Böyle bir hakkım var mı? (daha önce telefon işlem görmüş olduğunu söyledi tamir için verdiğim usta, bana satarken böyle bir bilgi verilmedi).
Bence şikayet edemezsin gibime geliyor. Onlar da "bilerek aldın kardeşim" diye bir tepki gösterebilir. Keşke inceleyebilseydin.

Hocam Apple kendi servisine götürün.

Geri
Yukarı