MediaMarkt ikinci el ürün gönderdi

PCBudur

Kilopat
Yer
İstanbul
Ben sürekli bilgisayar alışverişi yapan biriyim ilk defa böyle büyük bir saçmalıkla karşılaşıyorum.

Mediamarkt.com.tr üzerinden Viewsonic XG2401 model 144Hz 1ms monitörü 12.10.2018 Cuma günü sipariş ettim. Cumartesi günü kargoya verdiler. 15.10.2018 tarihinde yanlış şubeye gittiği için doğru şubeye yönlendirdiler şimdi doğru şube olan Gayrettepe Aras Kargo şubesine gittim ürünü elden almak istedim getirmelerini beklememek için kargoya gittim kutuyu getirdiler karşılaştığım manzara bu şekilde.

Kutunun bandı açılmış kulakçığı yırtık ve leş gibi ön izlenim bu şekilde. Ardından kutu zaten açık olduğu için kapağını açmamda herhangi sıkıntı olmayacağını düşündüm ve kapağı açtım içindekileri çıkarmadan inceledim kablolarına bakmam yetti. Power kablosu poşetinden çıkarılmış geri koyup yollamışlar. HDMI kablosunun siyah kablo kelepçesi üzerinde yok eline sarmış basmış içine resmen yapan kişi. Böyle bir rezillik olabilir mi? Dahası da var, ürünün üzerinde Penta'dan çıkış etiketi var 06.06.2017 çıkışlı bir ürün ve seri numarasından sorguladığımda garantisinin neredeyse bitmiş olduğunu görüyorum. Yani neredeyse 1.5 senelik kenarda köşede kalan monitörü kakalamaya çalışmaktır bu. (Ürünün Saturn'e gitmiş olması dikkatimi çekti. Biraz araştırdım bu marka da Mediamarkt'a aitmiş.) Tekrar söylüyorum arkadaşlar konuyu olabildiğince uplayalım ve herkes görsün bu firmanın nasıl bir işleyişle ilerlediğini. Ürünü geri yolladım yeni sıfır ürün talep ettim 1 haftada onun gelmesini bekleyeceğiz şimdi. Yorumlarınızı özellikle bekliyorum.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun. Fiyat farkını görünce ürünün outlet olabileceği geldi aklıma. Outlet ürün almış olabilir misiniz?

teşhir ürünüde olabilir. genelde teşhir ürünüleri ucuz ve biraz hırpalanmış oluyor ancak bunu satış sırasında mutlaka belirtmeli.

Geçmiş olsun. Fiyat farkını görünce ürünün outlet olabileceği geldi aklıma. Outlet ürün almış olabilir misiniz?

Hocam bende baktım ona özellikle hiç bir yerinde yazmıyordu. Ayrıca aynı üründen üst komşuma aldık ben alıyorum bak sana da alalım dedim. Şimdi aradım onun ki sıfır gelmiş sıkıntısız. Bana denk geldi yani fakat böyle bir hata olamaz. Kabul edilemez.
@Asım Demir
@Erdem Çolakoğlu
@Bumstead

Hocam bende baktım ona özellikle hiç bir yerinde yazmıyordu. Ayrıca aynı üründen üst komşuma aldık ben alıyorum bak sana da alalım dedim. Şimdi aradım onun ki sıfır gelmiş sıkıntısız. Bana denk geldi yani fakat böyle bir hata olamaz. Kabul edilemez.
@Asım Demir
@Erdem Çolakoğlu
@Bumstead

MediaMarkt'la iletişime geçin en kısa zamanda. Muhtemelen sipariş bilgisi yanlış alındı. Aynı ürünün teşhir olanı var mı MediaMarkt'ta.

@Millerogness firma ile iletişime geçtim. Depomuza gelince işlemlere başlayacağız diyorlar.

@117084 ürünü teslim almadığım için (yani teslim aldım diye imza vs. atmadım.) direk geri gönderin dedim kargoya aynı anda mediamarkt müşteri hizmetleri ile telefonda görüşüyordum tutanak tutmanıza gerek yok teslim almamışsınız zaten dediler.

@Erdem Çolakoğlu hocam ürünün teşhiri var mı bilmiyorum açıkçası iletişime geçtim fakat benim hiç uğruna 1 haftam gitti şuan yeni ürün tedarik edilmesi gelmesi derken en az bu süre boyunca bekleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı