İkinci elde yaşadığım trajikomik olay

Yer
The Fields of Ard Skellig
Daha fazla  
Selam öncelikle, belki hatırlıyorsunuzdur bir alışveriş yapmıştım ama dolandırılmanın eşiğindeyim demiştim. Buraya açtığım konuyu görmüş ve bana WhatsApp'dan hakkında yasal işlem başlatacağım vs. tarzı şeyler söyleyip beni korkutmaya çalışmıştı aklı sıra. Sonra para iademi 3 iş günü içinde yapacağını da söyleyince kendi kendime herhalde sağ salim çıkıyorum bu işin içinden diye düşünmüştüm. Sözde satıcı hemen sonrasında "kargoya gideceğim, senin ürün neden bu kadar gecikti onu kontrol ettireceğim" tarzı şeyler demeye başlayınca kendi kendime al yine sarıyoruz başa demiştim. Yine de sabrın sonu selamettir deyip bekledim ama huylu huyundan vazgeçmiyor sanırsam. Benimle komple iletişimi kesmişti attığım mesajlar iletilmiyordu bile son zamanlarda. Kendisi bu foruma da üye etiketlesem mi bilmiyorum ama kendi görür de gelirse diye ses etmiyorum. Hakkında suç duyurusunda bulundum ve soruşturma bizzat savcı tarafından takip edilecek. Senin alabileceğin en ağır cezayı alabilmen için de elimden geleni yapacağım bilgin olsun. Ben böyle iyi niyetimi kullandıkça 1 kere bile argo kelime kullanmadıkça sen her seferinde iyi niyetimi suistimal ettin. Bu saatten sonrasına da ben karışmıyorum artık kaçar mısın göçer misin 600 lirayla ne yaparsın bilemiyorum. İkinci el sayısız ürün aldım. Yeri geldi sıkıştıysan kargo parasını ben karşılarım diyecek kadar iyi insanlara denk geldim. İlk kez böyle birine denk gelince bayağı sinirlendim ama tecrübe oldu deyip geçmek istiyorum. İlk kez ikinci el alacak arkadaşlara tavsiyem Polis'e, Savcılığa verebileceğiniz kesin bir güvence almadan kesinlikle satıcıya para göndermeyin. GET veya diğer türlü ödeme yöntemlerinden bahsetmiyorum, orada para direkt platform tarafından korunuyor. Böyle her cümlesi yalan dolan olan insanlara denk gelebiliyorsunuz maalesef. Ben yine her zamanki gibi paramı gönderir ürünümü alırım diye düşünmüştüm ama çekirge 1 zıplar 2 zıplar misali oldum diyebilirim. Böyle durumlarda da sakın üşenmeyin. 10 lira dolandırılsanız bile hakkınızı arayın. Dilekçemi doldurup suç duyurusunda bulunmam 30 dakikamı aldı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı