İkinci kaza

Alt karlığı iyice temizledikten sonra sıcak hava tabancası ile üzerinden bir kaç defa geç. O izlerden eser kalmayacak.
Şimdilik maceraya gerek yok :) Arabayı falan yakarım belli olmaz benim işim.

Benzer kazayı bizde yaptık ama 150 TL para aldılar. Araç buzda kış lastikleri olduğu halde kaydı. Kaydı bu arada araç kayarken frene basılmayacağını da öğrenmiş olduk. Hiç bir etkisi olmuyor. Sizde bir gün buza denk gelirseniz panik yapıp frene basmayın. Gaza basarak toplamaya çalışın.

Benzer kazayı bizde yaptık ama 150 TL para aldılar. Araç buzda kış lastikleri olduğu halde kaydı. Kaydı bu arada araç kayarken frene basılmayacağını da öğrenmiş olduk. Hiç bir etkisi olmuyor. Sizde bir gün buza denk gelirseniz panik yapıp frene basmayın. Gaza basarak toplamaya çalışın.
Kar da ve buz da, araba kayınca evet fren yapılmaz ama gazada basılmaz :) vites küçültülür. En doğrusu rölantide gitmektir.

Ya bizim buradaki adamlar karda öyle bir sürüyorki. Geçen sene yokuşta adam 100 yaptı, freni sonuna kadar kökledi ama adam iyi planlamış istediği yerde durdu. Bayağı kaymıştı araç, ben de heyecanlanmıştım kaza olacak diye.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı