İkinci RAM takıldığında sistem açılmıyor

Yas1n

Decipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Dr.
2 tane RAM var, birini söktüğümde bilgisayar açılıyor ancak taktığımda no signal alıyorum. Silgiyle sildim, taktım, açıldı ama biraz durup geri kapandı. Bilgisayarım eski.

Evet şu anda kapanmadı, sorun sanırım Anakartta. İkisini de kullanabilmem için başka yapılabilecek bir şey yok mu?

Düzeltme: Discord'u açmaya çalışırken kapandı.
Ne yazık ki anakartı değiştirmek zorundasın. Türkiye'de ben tamirini yapabilen doğru düzgün bir yer göremedim.

Bundan sonrasını konudan bağımsız konuşacağım.
Asus'un servisi olan SMS İnfocomm hiç iyi değil o konuda. O anakartımı da satarken alıcı kişiye de çok mahcup oldum ve fiyatını %50 oranında düşürdüm Asus Rog Maximus 6 Hero anakarttı modeli i7 4770K işlemci ve 4x8GB Gskill DDR3 ramlerde dahildi satarken. 4 ram slotundan sadece 2 tanesini kullanabiliyor şu an. Fabrika hatası oluyor ve alırken de farkına varmıyorsunuz. Ben 7 sene öyle kullanmışım mavi ekran verince de ram'lerden şüpheleniyordum her seferinde. İşlemciyi söktüğümüzde pin elimize geldi ve intel'in işlemcilerde pinlerin neye denk geldiğini gösteren şemadan baktığımızda ramlerin B channel hattını tetikleyen pin olduğunu gördük.

Yeni konular

Geri
Yukarı