İkinci RAM takıldığında sistem açılmıyor

Yas1n

Decipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Dr.
2 tane RAM var, birini söktüğümde bilgisayar açılıyor ancak taktığımda no signal alıyorum. Silgiyle sildim, taktım, açıldı ama biraz durup geri kapandı. Bilgisayarım eski.

Usta öyle durduk yere bozulması düşük ihtimal. Benim başımada geldi ama bende macun değişiminden sonra geldi. Yakın zamanda macun falan değiştirdinizmi değiştirirken bilgiseyarcıya verdiyseniz muhtemelen RAM slotu bozulmuştur. Çözümü varmış ama pahalıymış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Usta öyle durduk yere bozulması düşük ihtimal. Benim başımada geldi ama bende macun değişiminden sonra geldi. Yakın zamanda macun falan değiştirdinizmi değiştirirken bilgiseyarcıya verdiyseniz muhtemelen RAM slotu bozulmuştur. Çözümü varmış ama pahalıymış.
Onla alakası olduğunu sanmıyorum.

2 tane RAM var, birini söktüğümde bilgisayar açılıyor ancak taktığımda no Signal alıyorum. Silgiyle sildim, taktım, açıldı ama biraz durup geri kapandı. Bilgisayarım eski.

Anakart üzerindeki işlemci soketindeki bacaklarının pininden birisi kırılmış olabilir. O da RAM'i taktığında o pine sinyal gidiyor ve bilgisayar kapanıyor. Benim başıma ASUS anakartta geldi. Oradan biliyorum. Ama RAM slotundan kaynaklı da olabilir. Eğer iki RAM'i tek kanaldan çalıştırıp denediysen RAM'lerde sorun yoktur. Sorun anakarttadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart üzerindeki işlemci soketindeki bacaklarının pininden birisi kırılmış olabilir. O da RAM'i taktığında o pine sinyal gidiyor ve bilgisayar kapanıyor. Benim başıma ASUS anakartta geldi. Oradan biliyorum. Ama RAM slotundan kaynaklı da olabilir. Eğer iki RAM'i tek kanaldan çalıştırıp denediysen RAM'lerde sorun yoktur. Sorun anakarttadır.
Evet şu anda kapanmadı, sorun sanırım Anakartta. İkisini de kullanabilmem için başka yapılabilecek bir şey yok mu?

Düzeltme: Discord'u açmaya çalışırken kapandı.

Geri
Yukarı