İkinci üniversiteden mezun olup DGS'ye girilebilir mi?

Hocam peki yani DGS ile geçiş mümkün mü? Sonuçta ikinci üniversiteyi sınavsız kazanıyoruzç.
Bende lisans bölümü tamamlamadan ikinci üniversite ile önlisans programından mezun oldum. Üniversiteye nasıl yerleştiğine değil mezuniyetine bakıyorlar. Ardından önlisans diploması sayesinde DGS ile lisans örgün programına geçiş yaptım. Mezun olduğun bölüme göre geçiş yapabileceğin bölümler belirleniyor. Başarına göre örgün veya açık öğretim programlarına geçebilirsin.

Bende lisans bölümü tamamlamadan ikinci üniversite ile ön lisans programından mezun oldum. Üniversiteye nasıl yerleştiğine değil mezuniyetine bakıyorlar. Ardından ön lisans diploması sayesinde DGS ile lisans örgün programına geçiş yaptım. Mezun olduğun bölüme göre geçiş yapabileceğin bölümler belirleniyor. Başarına göre örgün veya açık öğretim programlarına geçebilirsin.

Anladım hocam ikinci üniversitede bilgisayar programcılığı yazmayı düşünüyorum oluyor yani DGS ile geçiş yapabiliyorum galiba.

Bende lisans bölümü tamamlamadan ikinci üniversite ile ön lisans programından mezun oldum. Üniversiteye nasıl yerleştiğine değil mezuniyetine bakıyorlar. Ardından ön lisans diploması sayesinde DGS ile lisans örgün programına geçiş yaptım. Mezun olduğun bölüme göre geçiş yapabileceğin bölümler belirleniyor. Başarına göre örgün veya açık öğretim programlarına geçebilirsin.

Hocam peki ikinci üniversitede bilgisayar programcılığı okurken sıkıntı oluyor mu? Aynı anda hem örgün hem açıktan okuyabiliyor muyuz yani?

Son düzenleme:
Anladım hocam ikinci üniversitede bilgisayar programcılığı yazmayı düşünüyorum oluyor yani DGS ile geçiş yapabiliyorum galiba.

Hocam peki ikinci üniversitede bilgisayar programcılığı okurken sıkıntı oluyor mu? Aynı anda hem örgün hem açıktan okuyabiliyor muyuz yani?
Hangi bölümden hangi bölüme geçilir Google amcaya sormak lazım.

Aynı anda hem örgün hem açık hem ikinci üniversite okunabilir. Tarih ile Gazetecilik bölümlerini beraber okuyacaktım ama ikinci sene ağır gelmeye başladı. Yaparım dersen beraber götürebilirsin. Tabi birde kayıt ücretleri bar her dönem.

Hangi bölümden hangi bölüme geçilir Google amcaya sormak lazım.

Aynı anda hem örgün hem açık hem ikinci üniversite okunabilir. Tarih ile gazetecilik bölümlerini beraber okuyacaktım ama ikinci sene ağır gelmeye başladı. Yaparım dersen beraber götürebilirsin. Tabii bir de kayıt ücretleri bar her dönem.

Hocam peki iki bölümden mezun olduk diyelim birisi bilgisayar programcılığı diğeri elektronik teknolojisi ikinci üniversitede bilgisayar programcılığıdan DGS ile geçiş yapabiliyor muyum?

Hangi bölümden hangi bölüme geçilir sorusunu Google amcaya sormak lazım.

Aynı anda hem Örgün hem Açık Öğretim ikinci üniversite okunabilir. Tarih ile Gazetecilik bölümlerini beraber okuyacaktım ama ikinci sene ağır gelmeye başladı. Yaparım dersen beraber götürebilirsin. Tabii bir de her dönem kayıt ücretleri var.
Merhaba @polatz. Açık Öğretimde hangi bölümü bitirip Dikey Geçiş Sınavında Gazetecilik bölümünü kazanmıştınız?
Hocam, peki 2 bölümden mezun oldum diyelim: Birisi Bilgisayar Programcılığı, diğeri Elektronik Teknolojisi. İkinci üniversitede Bilgisayar Programcılığından Dikey Geçiş yapabiliyor muyum?
Merhaba. Evet, yapabilirsiniz.

Merhaba @polatz. Açık Öğretimde hangi bölümü bitirip Dikey Geçiş Sınavında Gazetecilik bölümünü kazanmıştınız?

Kusura bakma kendim hakkında yanlış bilgi vermişim. Örgünde geçebileceğim devlet üniversitesi yoktu. Özel üniversitelerde lisans olarak birçok bölüm vardı. Ben Yeni Medya ve Gazetecilik önlisans programını bitirip DGS ile Anadolu Üni. Açıköğretim Halkla İlişkiler ve Reklamcılık lisans programına geçiş yaptım.

Ancak dediğim gibi sınavsız ikinci üniversiteden mezun olup DGS ile devlet veya vakıf üniversitelerinde örgün öğretim programlarına geçiş yapabilirsin. Kontenjanlar çok çok kısıtlı olduğundan puanlar yüksek oluyor.

Bilgisayar programcılığı yazmayı düşünüyorum demiştin. Aynı fikirdeysen o bölümden geçebileceğin lisans bölümleri resimdeki gibi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-19 185933.jpg
    Ekran görüntüsü 2024-04-19 185933.jpg
    61,8 KB · Görüntüleme: 6
Bilgisayar Programcılığı yazmayı düşünüyorum demiştin. Aynı fikirdeysen o bölümden geçebileceğin lisans bölümleri resimdeki gibi.
Konu sahibi Bilgisayar Programcılığı yazmayı düşündüğünü yazmış, ben değil.
Sizin açıktan Tarih ile açıktan Dikey Geçiş Sınavıyla Gazetecilik bölümüne geçilebilen bir 2 yıllık bölüm okuyup Dikey Geçiş Sınavıyla Örgün Gazetecilik kazandığınızı zannetmiştim ama anladığım kadarıyla tam tersi olmuş yani Örgün Tarih ile açıktan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okumayı denemişsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı