İkonik NFS Araçları

Showdown King

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Duisburg
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 760 - 8 RAM - R7 250- Asus P55LX -
Samsung Evo 860 250 GB - 800~ GB HDD
Meslek
Öğrenci
O efsanevi yarış serisinin efsanevi araçlarını tanımaya hazır mısınız? Evet dediğinizi duyuyor gibiyim. Başlayalım !

1 ) NFS MW 2005 / BMW M3 GTR "Hero"

1650500908768.png

Değil NFS, tüm yarış oyunlarında en çok tanınan araç olabilir. Bir çok kişinin küçüklük travmasıdır bu aracı kaybetmek...
( Aracı bizden alıp geliştirdiğin için teşekkürler Clarence, arabayı perte çıkarttığın için de teşekkürler Jonathan. Ama sanırsam Darius tamir ettiriyordu.)

Araç 2001 yılında Bayern'li BMW mühendislerinin "Ulan niye Le Mans'a katılmıyoruz?" sorusuna cevaplamak amacıyla ortaya konulmuş bir araç.
2001 yarış sezonunda hem BMW Motorsport hem de Team Schnitzer takımlarıyla pistlere tutunan otomobil, Amerikan Le Mans Şampiyonası ve Avrupa Le Mans Serisi'nin GT sınıfına girdi.

Başlangıçta standart E46 M3'ün motoru olan 3.2L sıralı motorla donatılmıştı. Araba ilk olarak Amerikan Le Mans Serisinin GT sınıfına girdi ve burada sadece bir zafer kazandı ve birkaç kez Porsche 911 GT3-R tarafından tabiri caizse dövüldü.

2 ) NFS Carbon 2006 / Audi Le Mans Quattro "Stacked Deck"

1650501564106.png

"Az önceki bir Le Mans aracından sonra yine bir Le Mans aracı pist yarışı oyununda ne arıyor lan" diyorsanız... Evet haklısınız cevabı yok :D

Darius'un kullandığı ve beni NFS serilerinde en çok zorlayan araçtır LMQ. Tasarımı çok güzel olmakla beraber deseni çok ama çok hoş. Eğer bu desenin başka yakıştığı araç ne var diyorsanız bana göre en iyi seçenek Honda NSX.

NFS Carbon'da gördüğümüz ve benim için M3 GTR'dan bile güzel olan bu 2006 yılında üretimine başlanan R8'de RS4 modelinde kullanılan 4,2 lt V8 FSI motora sahip R8 420 bg ve 430 Nm tork üretmektedir. 5.0L V10 motoru Lamborghini Gallardo'dan alındı ve iki turboşarj ile donatıldı.

Le Mans Quattro'nun tasarımı, birinci nesil Audi R8 gibi çeşitli Audi modellerine ilham vermiştir.

3 ) NFS ProStreet 2007 / Nissan 240SX "Battle Machine"

1650502705670.png

NFS ProStreet'teki kariyerimizi başlatan bu 240SX'i hatırladınız mı? Diğer adıyla Battle Machine yani Savaş Makinası!

Yasal olarak onaylanmış bir yarışta bir meydan okuma gününe giren ve bir Nissan 240SX ile kazanan eski bir sokak yarışçısı olması dışında Ryan hakkında nispeten az şey biliniyor. Daha sonra Ryan, "Showdown King" Ryo Watanabe tarafından alay edilir. Miğfersiz asla görülmez ve sesi asla duyulmaz.

Not 1 : Benim şu an kullandığım "Showdown King" kullanıcı adı buradan geliyor.
Not 2 : Eğer NFS Undercover'da boş boş beklerseniz, bir polisin "Soy adı Cooper olan birisini yakaladık, adı Ryan. Kaskını çıkarmamakta ısrar ediyor." dediğnii duyarsınız. Bu da demek ki Undercover, Prostreet'ten önce geçiyor. Ayrıca NFS ProStreet'te Aki Kimura'nın (yani Drift Kralı'nın) takdiri kazanmış ve bu başarısı NFS Payback'de de devam etmiştir. Ve Payback'de bir konuşma geçiyor.

Aki: Kralı kimse yenemez.
Mac: Ya o adam, Ryan, sanırım
Aki'nin Autopolis II anıları aklına gelir... *Ryan Cooper onu yok ediyor
Aki: Aaa... O yıllar önceydi. O zamandan beri kimse bunu yapmadı.

4 ) NFS ProStreet 2007 / Mitsubishi Evo X "Ryo"

1650503492316.png

Apex Glide ekibinin lideri, Showdown King ya da Beceriksiz Kral Ryo Watanabe'nin Evo X'ini hatırladınız mı?

Oyunda hiç bir zaman oraya kadar gelemediğim için performansı hakkında bir şey diyemiyorum. Aracı da zaten bir çoğunuz biliyordur. Evo X'i bilmeyenler ise şunu bilmeli : Ryo Watanabe'nin elinde rezil olan bir araç. Ancak görseli müthiş. Stacked Deck'ten sonra favorim Ryo.

5 ) NFS Underground 2003 / Nissan Skyline GT-R V-Spec "Eddie"

1650503906692.png

Underground'u pek sevmezdim keza ben Carbon ve ProStreet'ciyim ancak bu R34 beni benden alıyor. Aslında buraya 350Z koyacaktım ama güzel fotoğrafı yoktu.

Oyunu oynamadığım için oyun ile ilgili bir şey diyemiyorum. Onun dışında size klişe Godzilla muhabbeti yapmayacağım. Eğer oynayan varsa eklesin.

Serinin diğer araçlarını ve bu serinin 2. bölümünü yakın bir vakit yapacağım. Orada da biraz farklı araçlar göstermeye çalışacağım. Şimdilik hoşça kalın.

Nfsmw'yi sadece Sonny'nin Golf Gti'ını geliştirerek bitirebilirsiniz, bu da benden bir ek bilgi.

5 ) NFS Underground 2003 / Nissan Skyline GT-R V-Spec "Eddie"

Eki Görüntüle 1366074

Underground'u pek sevmezdim keza ben Carbon ve ProStreet'ciyim ancak bu R34 beni benden alıyor. Aslında buraya 350Z koyacaktım ama güzel fotoğrafı yoktu.
Eki Görüntüle 1366091

Rachel'in 350Z'sini unutmayalım.

Nfsmw'yi sadece Sonny'nin Golf Gti'ını geliştirerek bitirebilirsiniz, bu da benden bir ek bilgi.
NFS Most Wanted'da çoğu aracı geliştirerek oynayabilirsiniz. Bunun nedeni herkesin hayalindeki araçları rahatça kullanabilmesini sağlamak.

Most Wanted'deki Supra için oynuyordum oyunu sadece, motor sesi efsaneydi. Başka hiçbir araç o zevki veremedi sonrasında.
Fuçuçuçuçu.

Hem bilgisayarımda hem telefonumda duvar kağıdı olarak kullandığım Eddie's Nissan Skyline GT-R 34. 🥰

Eki Görüntüle 1366090
Body Kit harici çok güzel bir araç bence. Daha güzel Body Kit ile gelse bence zirveye oynayan bir araçtı.

Geri
Yukarı