İktidar değiştiğinde Türkiye Avrupa Birliği'ne girebilir mi?

Avrupa Birliği'ne alınmamız için ülkede her şeyin yolunda olması lazım. Düzeltmek çok zaman alır belki de hiç düzelmez bazı kurumlar.

Hayır bu iktidarla alakalı değil bizi Türkiye olduğumuz için almıyorlar ve almazlar.
Bu yalanla 20 seneden fazla uyutuluyoruz. Neymiş efendim Müslüman bir ülke olduğumuzdan almıyorlarmış falan. Hatta bir ara kasaplarda domuz eti satılmadığı için diye bi saçma sapan sebep sunmuşlardı. Alakası yok. AB seni neden alsın? Kaç tane dünya genelinde üniversiten var? Belki 2-3 tane. Onları da hiç ediyorlar. Güçler ayrılığını ne kadar bağımsız kullanabiliyoruz? Sıfır.
Bak deprem oldu daha yeni yapılan binalar çöktü. Adamlar seni neden alsın? Her şeyden her yerden çalıyorsun. Daha çoook örnek var.

Bu yalanla 20 seneden fazla uyutuluyoruz. Neymiş efendim Müslüman bir ülke olduğumuzdan almıyorlarmış falan. Hatta bir ara kasaplarda domuz eti satılmadığı için diye bi saçma sapan sebep sunmuşlardı. Alakası yok. AB seni neden alsın? Kaç tane dünya genelinde üniversiten var? Belki 2-3 tane. Onları da hiç ediyorlar. Güçler ayrılığını ne kadar bağımsız kullanabiliyoruz? Sıfır.
Bak deprem oldu daha yeni yapılan binalar çöktü. Adamlar seni neden alsın? Her şeyden her yerden çalıyorsun. Daha çoook örnek var.
Hocam zaten şu an bizi AB'ye sokacak hiç bir iktidar yok.

En iyi üniversitelerde ilk 100 arasındaydık artık orda bile değiliz.

Herkes kafasına göre bir şeyler yazmış. Avrupa Birliğine girmenin kuralları var ve bu kuralları araştırmanız gerekiyor. Konunun Türkiye olması bir şey değiştirmez. Herkes o kurallara uyduğu zaman girebilir ki daha önce böyle bir komisyon kuruldu ve birçok maddesi yapılabilir şeyler.

Önemli olan ekonomik anlamda kuralları uygulayabilmek özellikle eflasyonun düşük olması gerekiyor seni alabilmeleri için.

Cidden neden dine gore karar versin ki. Cogunluk hiristiyan ve katolik. Kosova nasil girdi o zaman dedigimizde ise kimse birsey demiyor cunku soyleyecek laf bulamiyorlar hocam.

Türkiye yabancıların kırmızı çizgisidir. Ağzınla kuş tutsan almazlar. Onlar nefret ediyorlar. Sen yabancıların uşağı olabilirsin ancak onlara göre. Aynı seviyede bir ülke değil. Kendinizi kandırmayın.

Cidden neden dine gore karar versin ki. Cogunluk hiristiyan ve katolik. Kosova nasil girdi o zaman dedigimizde ise kimse birsey demiyor cunku soyleyecek laf bulamiyorlar hocam.
Giremedikleri için bir şeyi sebep sunacaklar ki kendi seçmenlerini inandırabilsinler. Onu da sadece Din ile yapabiliyorlar. Ve yıllarca da yaptıkları gibi.
Şöyle anlatayım; çalıştığım fabrikaya 6 ayda bir Alman denetçiler geliyor. Adamlar fabrikadaki her şeyi denetliyor. Çalışanların yedikleri yemeklerden, kullandıkları yıllık izinlere kadar. Eğer geçer eksiklik çoksa puanı düşük veriyorlar. Bu da fabrikanın diğer müşteriler tarafından seçilmesini yani büyük firmalardan iş almasını zorlaştırıyor. Adamlar iş sağlığı, güvenliği, çevre ve sosyal uygunluk konularına o kadar çok takıyorlar ki en ufacık şikayette puanını düşürüyorlar. Fazla mesai bile yasak. Resmi tatillerde çalışma yasak. Haftasonu mesai yok. Çay molaları, öğle yemeği, servis mecburi. Hatta çalışanların molalarda nerelerde geçireceklerine bile bakıyorlar. Gibi..
9. senem bu sektörde hiçbir Türk firmasında bunları yapan işveren görmedim. Her şey üçkağıtçılık üzerine kurulu. Ama Alman anlıyor ve gözünün yaşına bakmıyor veriyor fırçayı.
Bu örnek mikro örnek. Sen bunu tüm Türkiye'de uygulaman lazım ki AB'ye girebilesin.
İmkanı yok.
Önce yere tükürmemeyi ve izmarit atmamayı öğrenmeliyiz.

Saçmalamayın, Müslüman bir ülkeyi EU asla almaz.
"Laik ülkeciler gelmeden söyleyeyim, yoğunluk olarak belirttim."
Türkiye müslüman yoğunlukta bir ülke değildir. Kendisini müslüman sanan deistlerin yoğunlukta olduğu bir ülkedir.

Konu başlığındaki soruya da cevap vereyim: Hayır almazlar. Medeniyet kriteri var, onu karşılamakta zorlanabiliriz.

Her şeyi karşılasak bile girebileceğimizi sanmıyorum. Avrupa Parlamentosu'nda koltuk dağılımı nüfusa göre olur. Yani gerçekten AB, o kadar yıl geçirdikten sonra Türkiye'yi alıp parlamentoda en büyük söz hakkını verecek mi? Sorun nüfusumuz. 20 milyon falan olsak şimdiye girmiştik bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı