Türkiye neden Avrupa Birliği'ne giremiyor?

Türkiye'nin %40 Müslüman bırak şu %99 muhabbetini uydurmadan başka bir şey değil.
%99 diye bir oran vermedim. Genel sorunları yazdım. Ona bakarsanız Kıbrıs Harekatı'da 1974'te oldu. Bugün bile etkileri devam ediyor. Ayrıca resmi belgelere bakılır. Bugün yoldan 10 kişi çevirin 9'unun nüfus cüzdanında din kısmında İslam yazar. Bu 9 kişiden kaç tanesi dinine uygun hareket ediyor derseniz maks 2 kişi çıkar.

Bugün yoldan 10 kişi çevirin 9'unun nüfus cüzdanında din kısmında İslam yazar. Bu 9 kişiden kaç tanesi dinine uygun hareket ediyor derseniz maksimum 2 kişi çıkar.
Aile ateist bile olsa nüfusa İslam yazıyorlar. Arkadaşım ailesi öyle eski kimliğinde İslam yazıyor. Bu ülkenin Müslüman'ların çoğunluğu oluşturduğu anlamına gelmez. Türkiye eskiden beri Müslüman nüfus oranı %40-50 idi. Şu an düşmüş bile olabilir sen 20 senede. Yok Müslüman ülkeymişiz bizi almazlarmış bırakın şu boş işleri.

Kosovo'da Müslüman çoğunluk ama Avrupa birliğinde aday...

Biz Türk birliğine gidip neden suriyeyi alalım ki? Onları neden yanımızda tutalım? Ekonomisi berbat, askeri gücü yok ve onlarca daha sebep.. Aynı mantık. Avrupa neden bizi alsın? Suriyeli dolu. Ekonomi yerlerde. 80 milyon nüfus. Almamalarından daha doğal ne olabilir ki?

Aile ateist bile olsa nüfusa İslam yazıyorlar. Arkadaşım ailesi öyle eski kimliğinde İslam yazıyor. Bu ülkenin Müslüman'ların çoğunluğu oluşturduğu anlamına gelmez. Türkiye eskiden beri Müslüman nüfus oranı %40-50 idi. Şu an düşmüş bile olabilir sen 20 senede. Yok Müslüman ülkeymişiz bizi almazlarmış bırakın şu boş işleri.

Kosovo'da Müslüman çoğunluk ama Avrupa birliğinde aday...
Hala meselenin din olduğunu tartışıyoruz. Bu ana etken değil bir etkendir. Ayrıca resmi belgelerde İslam yazıyor. Bir resmi veri hazırlandığı zaman haliyle İslamiyet'e inanan oranı fazla çıkar. Sokakta hangi dine mensupsunuz / inanıyorsunuz tarzı bir anket yapılsa sizin dediğiniz oranlar çıkar. Ama bu anketin resmi bir geçerliliği olmaz. O kadar etken varken neden sadece dini bir etkene takılıp bunun üzerine gittiniz anlamadım. Ayrıca ben biz Müslüman ülkeyiz o yüzden almazlar gibi sığ bir yorum yapmadım. Sokakta dayıların yaptığı bir yorumu ben yapmışım gibi yazıp muhalifliğini yapmanız saçma geldi.

Türkleri sevmiyorlar gibi saçma sapan yorumlar gördüm. Avrupa Birliği, siyasal islamın yönettiği hiçbir ülkeyi kendi aralarında istemezler. Sosyal Demokrat, Demokrat, Cumhuriyetçi veya onun türleri bir ideoloji ve görüş benimsenirse, AİHM gibi kararlar önemsenirse ve uygulanırsa, belki girme şansımız yükselir.

Ekonomisi bu denli rezalet ve eğitim sistemi berbat olan bir ülkeyi almamakta haklılar.

Kesinlikle kötülüğüne demiyorum ancak sence alır mı? Ekonomi kötü, nüfus fazla, göçmen çok, eğitim yetersiz, Avrupa'nın en düşük IQ seviyesine sahipsin, ülkede çoğu toplasan 10 il az buçuk gelişmiş diğer iller köy gibi, insanlarımız Avrupa insanına benzemiyor, kültür farklılıkları var, kişisel bir yorum olacak ama din farklılıkları da bir etken, düşünce özgürlüğün yok, gelişmemiş bir ülkesin, senin ülkenin sadece bir kısmı Avrupa diğer kısımda kendi karıştırdıkları orta doğu mevcut ( kendi karıştırdıkları ve bununla silah satıp petrol sömürüyorlar sence senin AB'ye girmen bu olayların da kısmen sonu gelmesi demek işlerine gelir mi bu durum? Sanmıyorum) onun dışında daha çok neden var ancak saysak akşam olur, kısacası senin Avrupa birliğine girmen önümüzdeki en az 100 seneye kadar imkansız, gerçekler budur dostum hayal kurmayalım.

Ne yazık ki öyle. Gerçekler fazla acı, AB ye girecek hale gelmemiz için ilk olarak yobazlığın bitmesi lazım ama o da imkansız.

Resmi veriye göre enflasyon %80 ama geçen sene 20 lira kilosu olan tavuk göğsü şu an 70 lira. Avrupa birliğinde istatistik gibi işlerinde çalışan adamlar Türkiye'nin verilerine zaten inanmıyor. Bir haber vardı Avrupa birliğine TÜİK'i denetlemeye geleceklerdi ne kadar doğru bir haber bilmiyorum.

Resmi veriye göre enflasyon %80 ama geçen sene 20 lira kilosu olan tavuk göğsü şu an 70 lira. Avrupa birliğinde istatistik gibi işlerinde çalışan adamlar Türkiye'nin verilerine zaten inanmıyor. Bir haber vardı Avrupa birliğine TÜİK'i denetlemeye geleceklerdi ne kadar doğru bir haber bilmiyorum.
Hükümetin suçlarını devlete yıkmak mantıksız olabilir. Misal dediğiniz olay kimliğe yazarken aile ateist olsa bile İslam yazıyorlar. Bu hangi hükümet olursa olsun böyleydi. Ayrıca Türkiye zaman zaman ekonomik krizler ile karşı karşıya kalıyor. Ab'ye gireceğiz diyen Ecevit'e yazar kasa fırlattılar. En büyük sorunlarımızdan biri de ekonomide ki istikrarsız süreçlerimiz.

Geri
Yukarı