İktisat mı mühendislik mi daha iyi?

ElonMuskk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba alanım sayısal ve mezunum 4 ay sonra sınav var ve okuyacağım bölüme karar veremiyorum. Sayısal alandan makine eem veya inşaat mühendisliği okuyacağım. Ama bu bölümlerin hiçbirine ilgim yok elektrik elektronik belki biraz ama diğerlerine gram ilgim yok. Ben ortaokuldayken babam borsada işlem yapıyordu ve o günden beri yatırım araçlarına ilgi duyuyorum yatırım hesabım var hisse alıp satıyorum kaldıraç giriyorum. Seviyorum bunları yapmayı iktisat okumalı mıyım? Okuduktan sonra işsiz kalırım diye korkuyorum iktisatta. Eşit ağırlık çözersem 100k civarı bir sırlama gelecek onunla da Hacettepe YTÜ falan tutuyor ne yapmalıyım bilmiyorum kafam karışık.

Sen hedef belirlememişsin, üniversiteyi okumak için okuma okumak da zorunda değilsin kendini 5 yıl sonra nerede görmek istiyorsun diye sorular sor kendine ve ona göre seçimini yap.

Ege eem mezunu olarak yazıyorum.Ortalık iktisatçı,muhasebeci dolu bu bölümleri 5 sene okuyacağına eem hazırlıkla birlikte 5 sene oku. Emin ol kendini geliştirip daha iyi yerlere gelirsin.

Ege Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu olarak yazıyorum. Ortalık iktisatçı, muhasebeci dolu. Bu bölümleri 5 sene okuyacağına Elektrik Elektronik Mühendisliğini hazırlıkla birlikte 5 sene oku. Emin ol kendini geliştirip daha iyi yerlere gelirsin.
Merhaba. Ege Üniversitesi İktisat bölümü iyi olsa da görüşünüz doğru. İnşaat Mühendisliği dışındaki Mühendislik bölümleri daha iyi.

Merhaba @ElonMuskk. Endüstri Mühendisliği bölümünü de araştırabilirsiniz.

Geri
Yukarı