İlandaki gitar sahte mi?

İyi akşamlar sizce bu gitar orijinal mi? Bana değil gibi geldi.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...uzik-aletleri-ibanez-rg350dx-1150569379/detay

Almayı düşünüyorum ama şu parıldayan kısım orijinalinde beyaz adam 2. el aldım diyor kesin bir şey var sizce?
Yani gitar hakkında bilgim yok ama açıklama kurgu gibi geldi. Çok hikayelestirme var bence almayın. " izmirde Cahit ustaya yaptirdim. " Cahit usta amcanizin oğlu değil, kısa öz ürün hakkında bilgi vermesi yeterli . Böyle detaylar bana inandırıcılık katmaya çalışıyormuş izlenimi veriyor. Yerinde almanızı öneririm.

Son düzenleme:
Yani gitar hakkında bilgim yok ama açıklama kurgu gibi geldi. Çok hikayelestirme var bence almayın. " izmirde Cahit ustaya yaptirdim. " Cahit usta amcanizin oğlu değil, kısa öz ürün hakkında bilgi vermesi yeterli . Böyle detaylar bana inandırıcılık katmaya çalışıyormuş izlenimi veriyor. Yerinde almanızı öneririm.
Olabilir

20000TL'lik gitarı 6500TL'ye kimse bırakmaz. Büyük bir sorunu vardır muhtemelen.

20000TL'lik gitarı 6500TL'ye kimse bırakmaz. Büyük bir sorunu vardır muhtemelen.
Adam bana şöyle dedi konuşurken tek sıkıntı ben brezilyaya taşındım seferihisarda babam yaşıyor dedi en son bi amfi vardı sanırım ama ne olduğunu hatirlamıyorum dedi

Olabilir

Adam bana şöyle dedi konuşurken tek sıkıntı ben brezilyaya taşındım seferihisarda babam yaşıyor dedi en son bi amfi vardı sanırım ama ne olduğunu hatirlamıyorum dedi
İstersen gidip deneyebilirsin dedi

Almayı düşünüyorum ama şu parıldayan kısım orijinalinde beyaz adam 2. el aldım diyor kesin bir şey var sizce?

O parça pickguard değiştirilebilir, özelleştirilebilir bir parça bu yüzden sırf rengi değişik bir tanesi ile değiştirildiği için sahte olduğunu düşünmeyin.

Saptaki kırık ise ibanezin zaten ince sapları varken üstüne bir de iki tane delik açılması sonucu sapın zayıflaması ile oluşuyor bu yüzden üst eşiği kilitli olan neredeyse bütün ibanezlerde zamanla bu tarz çatlaklar oluşuyor yapıldıysa sorun değil.

6.500 tl bu gibi bir gitar için çok ucuz sebebini merak ediyorum. Eğer gitardan yeterince anladığınızı düşünüyorsanız gidip deneyerek düşünebilirsiniz aksi halde almanızı tavsiye etmem.

O parça pickguard değiştirilebilir, özelleştirilebilir bir parça bu yüzden sırf rengi değişik bir tanesi ile değiştirildiği için sahte olduğunu düşünmeyin.

Saptaki kırık ise ibanezin zaten ince sapları varken üstüne bir de iki tane delik açılması sonucu sapın zayıflaması ile oluşuyor bu yüzden üst eşiği kilitli olan neredeyse bütün ibanezlerde zamanla bu tarz çatlaklar oluşuyor yapıldıysa sorun değil.

6.500 tl bu gibi bir gitar için çok ucuz sebebini merak ediyorum. Eğer gitardan yeterince anladığınızı düşünüyorsanız gidip deneyerek düşünebilirsiniz aksi halde almanızı tavsiye etmem.
Hocam ilk elektrom olacak ama yanıma olabilirse az çok bilen birisi gelebilir. Ne kadar doğru bilemem arkadaş brezilyaya taşınmış evde sadece babası vs. varmış. Yani gitarı evinde bırakmış kullanmıyor. Ondan olabilir ayrıca 2. el almış.

Hocam ilk elektrom olacak ama yanıma olabilirse az çok bilen birisi gelebilir. Ne kadar doğru bilemem arkadaş Brezilya'ya taşınmış evde sadece babası vs. varmış. Yani gitarı evinde bırakmış kullanmıyor. Ondan olabilir ayrıca 2. el almış.

Hiç olmasa bile 10.000 TL'den aşağı düşecek bir gitar değil. Bence bir sorun var fakat emin olamıyorum bilen biri canlı olarak bakarsa daha iyi inceleyecektir.

Yeni başlıyorsanız Floyd rose sistemini bloklamak ya da Floyd rose sistemi olmayan bir gitar almak sizin için daha iyi olacaktır.

İyi akşamlar sizce bu gitar orijinal mi? Bana değil gibi geldi.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...uzik-aletleri-ibanez-rg350dx-1150569379/detay

Ucuz seviyedeki gitarların sahtesi yapılmaz / kimse gerek duymaz. Bunun için endişe etmenize gerek yok.
Eğer oradaki İbanez Pia / Gibson Les PAUL falan olsa şüphelenebilirdiniz.

Gitar neden ucuz meselesi; saptaki çatlak değil, kırık. O bölüm kırılıp ayrılmış ve tekrar yapıştırılmış.
İbanez lerde kronik bir sorun. Kilitli bir gitarınız varsa gözünüz gibi bakmanız gerekiyor. Sap çok ince, vidalar çok geniş olduğundan düştüğü ya da sap bir yere çarptığı anda kırılıyor. Böyle gidip tamir ettirtiyorsunuz. İşçilik iyi, gitarın genel kondisyonu da iyi ise alınır. Dolayısıyla bu fiyata satılması doğrudur.

FR kolunun rengi farklı. değiştirilmiş. Gümüş değil siyah renkte olmalı. Aynı model ise sorun yaratmaz. Ancak başka bir model FR kolu takıldıysa oraya uymuyor olabilir.

İkinci olarak; Düşme sonucu sap kırıldıysa, gitarın başka yerlerinde de sorun olması muhtemeldir. Truss rod kırık mı? çıkık mı? Köprüde kırık var mı? Bu yüzden bilen / anlayan biri ile gidin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı