C# ile devam edilmeli mi?

Oyun programlamaya ilgim var fakat bir yandan güzel programlar üretebilmek istiyorum.
Devam edebilirsiniz C#'a ama yok illa istemiyorsanız diğer popüler C++ ya da Python'a geçebilirsiniz. Java optimizasyonu biraz kötü bir dil ki oyun programlamak için de önemli olan budur ama isterseniz ona da geçebilirsiniz. Eğer kolayca programlayayım diyorsanız Python öğrenin. Programlarım hızlı olsun diyorsanız C++ öğrenin ancak söz dizimi zor bir dildir C++.

Devam edebilirsiniz C#'a ama yok illa istemiyorsanız diğer popüler C++'ya da Python'a geçebilirsiniz.

Ya anlaşılan konuyu açan arkadaş da yeni programlamaya o nedenle bence Python en sağlıklısı onun için C++ zor olabilir çünkü ben şahsen C öğrenmeye çalışmıştım bir kez ki kafamı beş kez sertçe masaya vurmuşumdur. C++ da çok farklı bir şey değil cden diye biliyorum yanlışsam düzeltin o nedenle Python çok daha rahat olur bence bu durumda. Ama dediklerine göre eğer dersleri de harbiden anlayabiliyorsan kursu bitir bence.

Ya anlaşılan konuyu açan arkadaş da yeni programlamaya o nedenle bence Python en sağlıklısı onun için C++ zor olabilir çünkü ben şahsen C öğrenmeye çalışmıştım bir kez ki kafamı beş kez sertçe masaya vurmuşumdur. C++ da çok farklı bir şey değil cden diye biliyorum yanlışsam düzeltin o nedenle Python çok daha rahat olur bence bu durumda. Ama dediklerine göre eğer dersleri de harbiden anlayabiliyorsan kursu bitir bence.

Python'dan sonra C'ye C++'a geçince tökezliyorsunuz ilk başta :D çünkü söz dizimi kolay bir dilden zor bir dile geçince kafalar allak bullak oluyor ve evet söylediklerinizde mantıklı ayrıca yanlışınız da yok. C++ ile C arasındaki tek fark C++'ın nesne yönelimli programlama dili olmasıdır.

Önceden Python denedim fakat genel anlamda sıkıldım.Bu yüzden C# geçtim zaten.Dersleri dinliyorum örnekleri yapıyorum,biseyler düşünüyorum sonra onu kodlayarak yapıyorum bu şekilde ilerliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı