İleriye Dönük Bilgisayar İçin Ne Kadar Bir Bütçe Gerekir?

sami aydogdu

Kilopat
Daha fazla  
İleriye dönük bir oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyorum fakat ne kadar bütçe ayırmam gerektiğini bilmiyorum. Sistem tavsiyesi almak için de bütçe söylemek gerekiyor. Toplayacağım sistemde aradığım özellikler şunlar;
Parça değişimi yapmadan en az 3 yıl yeni çıkan oyunları ultra grafik ayarlarında kasma yapmadan oynattıracak.
Youtube ve Twitch'e katılmayı düşünüyorum. Bunlar için yeterli RAM olmalı.
Grafik tasarım işiyle de uğraşıyorum, 3D grafik tasarımları yaparken kasma yapmaması lazım.
Çok istekte bulunduysam kusuruma bakmayın :) Bunlar için ne kadar bir bütçe ayırmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar için en az 3500 TL gibi bir bütçeyle sistem toplaman lazım. İlerisi için kesin birşey denilmez çünkü yeni çıkcak oyunlar ne tür sistem gereksinimi ister bilinmez. Fakat şu anki oyunları 1920x1080 ultra ayarlarda oynayabilceğin bir sistem toplanabilir o fiyata.

İleriye dönük dengeli bi platform için en az 2300 2400 gerekiyor. Ama sizin isteklerinizde bir sistem için minimum 3000 sadece kasa.

Şimdi yeni ZEN işlemciler RX490 falan çıkacak okadar a kadar bekle zaten parayı hemen bulabilecekmisin. 2017'nin çeyreğinde çıkar diye bekliyoruz. Ne kadar bütçe gerekli dersen 3yıl içinde çıkan oyunları ultra da +60fps istiyorsun. 1080P için 4000e yakın ayır derim. 2K-4K zaten 1070-1080 bir kart alman lazım en az 5000tl bi ayırsan uzun ömürlü için parçalardan kısılmaması lazım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı