İlk açılışta ekran yeşil ve glitch oluyor

Arocyn

Hectopat
Yer
Burdur Krallığı
İlk açılışta ASUS TUF logosu sıkıntısız geliyor sonra ilk Windows logosu geliyor ama ikinci logo geldiğinde ve kilit ekranında genelde ekranım böyle kalıyor. HDMI kablosunu çıkarıp takıyorum düzeliyor. Daha önce böyle bir sorunum yoktu ya da daha azdı şimdi her açılışta yaşamaya başladım. Ekran kartı sürücüsü ve diğer sürücüler güncel. En son Windows sürümünü kullanıyorum. Sorun sizce neden kaynaklanıyor.
Not: Yüklediğim fotoğraf 4 MB'dan büyük olduğu için yüklemedi bende harici bir siteye yükledim.

1597741529742.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücünüzü nereden yüklediniz acaba? Sürücü kaynaklı değilse ekran kartı arızalı olabilir. Ya da monitörünüz ile alakalı bir sıkıntı olabilir.

Ekran kartı sürücünüzü nereden yüklediniz acaba? Sürücü kaynaklı değilse ekran kartı arızalı olabilir. Ya da monitörünüz ile alakalı bir sıkıntı olabilir.
Anakartın sitesinden yükledim. En başta bir sıkıntım yoktu ilk kez ses sürücüsünü yükledikten sonra böyle oldu. Sonrasında arada yapmaya başladı şu an her açılışta yapıyor. HDMI kablosu çıkarıp takıyorum düzeliyor. Başka HDMI girişine denesem fark eder mi? Ekran kartında sıkıntı olsa en başta yaşardım ve takıp çıkarmakla düzelmezdi diye düşünüyorum.

Onboard mı güncellediniz? Ekran kartı Driver'ınızı DDU ile silin ve aşağıdaki Driver'ı yükleyin. DDU kullanımını bilmiyor iseniz aşağıdaki rehberden faydalanabilirsiniz.
Ekran Kartı Driver: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/Graphic Card/NVIDIA/451.48-desktop-win10-64bit-international-dch-whql.zip

Onboard mı güncellediniz? Ekran kartı Driver'ınızı DDU ile silin ve aşağıdaki Driver'ı yükleyin. DDU kullanımını bilmiyor iseniz aşağıdaki rehberden faydalanabilirsiniz.
Ekran Kartı Driver: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/Graphic Card/NVIDIA/451.48-desktop-win10-64bit-international-dch-whql.zip
Onboard zaten grafik birimi yok CPU'da bana geldi PC ben kendim indirdim ekran kartını televizyona bağladım sürücüyü kurdum. Öncesinde her hangi bir sürücü bulamadım PC'de. Hazır sistem olduğu için yüklerler diye düşünmüştüm.

Siz yine de ne olur ne olmaz arama çubuğuna dxdiag yazıp rapor oluşturup bizimle paylaşır mısınız? Raporu Google Drive vb. servislere yükleyip herkese açık konuma getirin ki görebilelim ayrıca.

Bir hata buldum fakat bu ekran ile ne kadar alakalı bilmiyorum ne yazık ki. önce CMD'yi yönetici olarak başlatın ve sfc /scannow yazın. Sonuçların ekran alıntısını paylaşın.

Bir hata buldum fakat bu ekran ile ne kadar alakalı bilmiyorum ne yazık ki. önce CMD'yi yönetici olarak başlatın ve sfc /scannow yazın. Sonuçların ekran alıntısını paylaşın.
Dostum bakabildin mi? Sence sorun ne?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    36,1 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:

Geri
Yukarı