İlk araba tavsiyesi

Itechin.g

Megapat
Makaleler
3
Koronasıydı, depremiydi derken ehliyet işini oldukça erteledim, her ne kadar elimde hep imkan olsa da babam panik birisi olduğu için pek araç sürme şansım olmadı(adam dur tabelasına 100 metre kala "dur, yavaşla" diye korkuyor, duran araba üzerime geliyor sanıyor vs.:D). Kendisi ehliyetini al bizim aracı sürersin vs. rahatlığında olsa da kapısını sert kapattım diye içi giden adamın da arabasını sürmeyi pek istemiyorum açıkçası. Piyasa çok kötü biliyorum dolar, fırsatçılar, herkesin kendini galerici ilan etmesi vs. derken. Yakın çevrem Tofaş grubu al ilk araç olarak parçası vs. rahat oluyor diyor ama benim içime hiç sinen bir araç değil. O fiyat bandında xsara 1.6 benzinli veya Mazda 323 vs. daha aklıma yatıyor. Siz ilk araç olarak ne önerirsiniz?

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun ama her türlü bilgiyi verip bütçeyi vermemişsiniz. Bahsettiğiniz arabaların en ucuzu ve en pahalısı arasında çok büyük fiyat farkı var.

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun ama her türlü bilgiyi verip bütçeyi vermemişsiniz. Bahsettiğiniz arabaların en ucuzu ve en pahalısı arasında çok büyük fiyat farkı var.

Hocam tam bir bütçem yok 200-250k maksimum gibi, zaten durmadan arttıkları için ama şöyle bir durum var 150K'ya şahin de var Mazda 323'te:D. Ben babamın arabasını sürmeyim yeter, arabaya bir şey olur diye değil, arabaya bir şey olursa babama bir şey olur diye.

Koronasıydı, depremiydi derken ehliyet işini oldukça erteledim, her ne kadar elimde hep imkan olsa da babam panik birisi olduğu için pek araç sürme şansım olmadı(adam dur tabelasına 100 metre kala "dur, yavaşla" diye korkuyor, duran araba üzerime geliyor sanıyor vs.:D). Kendisi ehliyetini al bizim aracı sürersin vs. rahatlığında olsa da kapısını sert kapattım diye içi giden adamın da arabasını sürmeyi pek istemiyorum açıkçası. Piyasa çok kötü biliyorum dolar, fırsatçılar, herkesin kendini galerici ilan etmesi vs. derken. Yakın çevrem Tofaş grubu al ilk araç olarak parçası vs. rahat oluyor diyor ama benim içime hiç sinen bir araç değil. O fiyat bandında xsara 1.6 benzinli veya Mazda 323 vs. daha aklıma yatıyor. Siz ilk araç olarak ne önerirsiniz?
Motor ile uğraşmak istemiyorsan özellikle yaşlı bir arabada bu önemli japon al derim. Markı takıntım yok derseniz Fiat Palio ya da Punto alabilirsiniz. Masrafsız araçlardır. Tofaş almamanızı bende tavsiye ederim gerçi Fiat'ın pek farkı yok.

Hocam tam bir bütçem yok 200-250k maksimum gibi, zaten durmadan arttıkları için ama şöyle bir durum var 150K'ya şahin de var Mazda 323'te:D. Ben babamın arabasını sürmeyim yeter, arabaya bir şey olur diye değil, arabaya bir şey olursa babama bir şey olur diye.
150K şahin ile Mazda'dan eynı performansı alamazsın hocam. Tertemiz araç bulun demiyorum ancak biraz temiz araç bulun kafanız ağrımasın.

O bütçeyle biraz zor olabilir bence motor bakın tabii aklıniza yatar ise. Tavsiye veriyorum.

Koronasıydı, depre miydi derken ehliyet işini oldukça erteledim, her ne kadar elimde hep imkan olsa da babam panik birisi olduğu için pek araç sürme şansım olmadı(adam dur tabelasına 100 metre kala "dur, yavaşla" diye korkuyor, duran araba üzerime geliyor sanıyor vs.:D). Kendisi ehliyetini al bizim aracı sürersin vs. rahatlığında olsa da kapısını sert kapattım diye içi giden adamın da arabasını sürmeyi pek istemiyorum açıkçası. Piyasa çok kötü biliyorum dolar, fırsatçılar, herkesin kendini galerici ilan etmesi vs. derken. Yakın çevrem Tofaş grubu al ilk araç olarak parçası vs. rahat oluyor diyor ama benim içime hiç sinen bir araç değil. O fiyat bandında xsara 1.6 benzinli veya Mazda 323 vs. daha aklıma yatıyor. Siz ilk araç olarak ne önerirsiniz?

Bizde hundai accent era vardı dizel 1.5 motoru vardı sattık Kia cerato aldık iki arabada taş gibi sorun çıkarmadı masraf yaptırmadı ayrıca güçlüler eğer düşünürsen hundai Kia filan güzel arabalar. 200k 300k arasına vardı diye hatırlıyorum.

Geri
Yukarı