İlk askerliği yapmak mı, okulu okumak mı?

kadir vlia

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Geçen gün bir mesaj aldım, yoklama kaçağı görünmemek için gerekli askerlik işlerini halletmeniz lazım diye ama benim aklımda bir yandan üniversiteye gitmek de var dı, istersem askerliği tecil ettirebilirim çünkü alttan dersim olduğu için 2021 de aldım diplomayı ve minimum 3 yıl uzatma hakkım var ama.

Askerliği tecil ettirirsem şu an işten çıkmam lazım (++çıkınca tazminat param yanacak) sınava çalışmak için 6-7 ay civarı sürem olacak fakat tüm konular yetişmez, alt yapım var ama süre az, ailemin beni okutacak gücü olmadığı için tam burslu ya da en kötü %50 burslu kazanmam lazım ki onun için de iyi bir puan gerekli, iyi bir puan için sağlam çalışmam lazım ve bu sürenin yeteceğini düşünmüyorum, bana göre 1 yıl civarı düzenli bir çalışma lazım.
Ama ailem askerliği uzat üniversite bitince astsubay olarak gidersin vb. şeyler diyor.
++
Ama şu an gidersem işten çıkış nedenim askerlik olduğu için tazminat alacağım ve aileme yük olmadan o parayla askerlik harçlığımı çıkaracağım, borcum da var biraz onu da direk bitiriceğim ve döndüğüm de YKS'ye çalışmak için daha çok vaktim olacak ama alt kademeden biri olacağım için;
Ezerler seni diyorlar, kötü bir yere düşersin, kötü davranırlar moralin bozulur, sonradan okumak istemezsin, işte benim arkadaşım ağrı ya düştü çocuk geldiğinde konuşamıyordu falan diye gözümü korkuttular ama şu an gitmem daha mantıklı geliyor hem erkenden aradan çıkarmış olacağım hem de astsubay olmam ne kadar kesin ki? Ya almazlar ise?
Zaten 6 ay yapacağım bitsin gitsin diyorum, fikirleriniz nedir?

Not: Şu an çalışıyorum cevap veren olursa hemen dönemeyeceğim bilginize.

Yeni konular

Geri
Yukarı