İlk basketbol maçıma çıkacağım ne yapmalıyım?

dwarekithx

Decapat
Daha fazla  
İlk defa TBF liginde bir maça çıkacağım. U16 ile daha önce hazırlık maçları oynadım ama bu takımla değildim. Bu takımla ilk maçım olacak ve çok heyecanlıyım. Normalde kötü oynamıyorum ama özgüvensizlik yüzünden çok kötü oynadığım zamanlar oldu bunu nasıl yenebilirim?

Ben ciddi maçlara (Basket değil futbol, basketi bilmiyorum. Belki daha farklı bi psikoloji vardır, bunu bilmiyorum.) çok çıkmadım ama bence genel olarak kendinden emin olman gerekiyor. Özgüvensiz olursan zaten kötü oynarsın. Motivasyonunu yükseltecek müzikler dinleyebilirsin veya maçı kazandığınızda hissedeceğin duyguları düşünebilirsin. Basit öneriler olabilir ama işe yarayabilir.

Ben ciddi maçlara (basket değil futbol, basketi bilmiyorum. Belki daha farklı bir psikoloji vardır, bunu bilmiyorum.) Çok çıkmadım ama bence genel olarak kendinden emin olman gerekiyor. Öz güvensiz olursan zaten kötü oynarsın. Motivasyonunu yükseltecek müzikler dinleyebilirsin veya maçı kazandığınızda hissedeceğin duyguları düşünebilirsin. Basit öneriler olabilir ama işe yarayabilir.

Teşekkür ederim önerilerin için.

Yaptığın işe odaklanmak her zaman senin için ve verdiğin kararlar için doğruyu getirir. Kimseyi sallama sadece yaptığın şeye odaklan.

Ben bu taktiği hemen her durumda uygularım ve genelde sakin kalmayı başarıyorum. Maça çıkarken, rahat kafada ol. Yani nasıl desem, kafanda düşünürken biraz dalgaya al. Dalgaya alırsanız, stres de yapmazsın. Tabii bu taktik bende işe yarıyor ama sende ters tepebilir. Şimdiden başarılar.

Geri
Yukarı