Basketbolda kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım?

Boyum 1 75 civarı ama daha maçlara çıkmadım benim lisansım yeni çıktı u 14'e gidiyordum ama orada sadece hazırlık maçlarına çıkabildim yaşımdan dolayı. U 16'a ya geçtiğimden beri de daha maçlara çıkamadım.

Anladım, size 3 ve 4 numara yani forvet mevkileri daha mantıklı. Bu oyuncular zaten penetre eder. Zıplama antrenmanları yapın ama standart basketbol potasına değecek kadar zıplayabilir misiniz inanın sanmıyorum. Bol bol egzersiz yapın mevkileri ve görevlerini iyice öğrenin.

Tam ayak numaranda olması önemli. O yüzden deneyerek almalısın. Her modelin kalıbı değişiyor işin kötüsü.

Ek geçeyim under armour tercih etmemeye çalış. Bana göre nike>adidas.

Bildiğim kadarıyla basket ayakkabısı 1 numara büyük alınıyor veya benim aldığım Adidas ayakkabısı dar kalıplı sizin önerebileceğiniz bir ayakkabı var mıdır geçen günlerde 180 TL'ye kyrie 3 bulmustum dolapta.

Anladım, size 3 ve 4 numara yani forvet mevkileri daha mantıklı. Bu oyuncular zaten penetre eder. Zıplama antrenmanları yapın ama standart basketbol potasına değecek kadar zıplayabilir misiniz inanın sanmıyorum. Bol bol egzersiz yapın mevkileri ve görevlerini iyice öğrenin.

Niye hocam 3 ve 4 numara daha mantıklı benim paslarımda iyi aslında bunun için de gard oynamak daha mantıklı geliyor ve o mevkide daha rahat ve iyi oynadığımı da düşünüyorum aslında normal basket potasında denediğim de fileye değememiştim ve boyumu da ölçtüm de 1 70 çıktı yalan söylemiş olmayayım.

Adam geçmek olsun, turnike atmak olsun, bunlar bende iyi ama en üst seviyede olmak istiyorum. Hiç turnike kaçırmamak istiyorum. Bazı pozisyonlarda kaçırıyorum, nasıl düzeltebilirim ve potaya daha rahat gitmek için taktik falan var mı? Yazarsanız sevinirim.
Dışarıda olsun, arkadaşlarınla olsun 1v1 atın veya maç yapın. Bir takıma girin ve orada kendinizi geliştirin, farklı crossover comboları deneyin ve şutunuzu geliştirmek için şut drilleri uygulayın.

Niye hocam 3 ve 4 numara daha mantıklı benim paslarımda iyi aslında bunun için de gard oynamak daha mantıklı geliyor ve o mevkide daha rahat ve iyi oynadığımı da düşünüyorum aslında normal basket potasında denediğim de fileye değememiştim ve boyumu da ölçtüm de 1 70 çıktı yalan söylemiş olmayayım.

Hocam sayı atmaya hevesli bir oyuncuya benziyorsunuz. Şutör de oynayabilirsiniz duruma bağlı olarak.

Dışarıda olsun, arkadaşlarınla olsun 1V1 atın veya maç yapın. Bir takıma girin ve orada kendinizi geliştirin, farklı crossover comboları deneyin ve şutunuzu geliştirmek için şut drilleri uygulayın.

Dışarıda maç yapıyorum kulübe de gidiyorum yukarıda bahsetmiştim zaten combo derken ne deniyebilirim ve şut drilleri nasıl oluyor şutum da orta derece.

Hocam sayı atmaya hevesli bir oyuncuya benziyorsunuz. Şutör de oynayabilirsiniz duruma bağlı olarak.

Şutum orta derece ama hocam bir maçta bayağı atabiliyorum başka bir gün oynadığımda nadiren attığım da oluyor.

Bildiğim kadarıyla basket ayakkabısı 1 numara büyük alınıyor veya benim aldığım Adidas ayakkabısı dar kalıplı sizin önerebileceğiniz bir ayakkabı var mıdır geçen günlerde 180 TL'ye kyrie 3 bulmustum dolapta.

1 numara büyük aldığım hiç bir basketbol ayakkabısından memnun kalamadım. Kyrie tutuş olarak salonlarda o kadar iyi değil, sokak için daha uygun.

1 numara büyük aldığım hiçbir basketbol ayakkabısından memnun kalamadım. Kyrie tutuş olarak salonlarda o kadar iyi değil, sokak için daha uygun.

Peki tamam hocam sağ olun konuyla alakasız ama basketbol ile alakalı bir soru soracağım bir oyuncu beni arkamdan maçtayken iki koluyla bariz bir şekilde itiyordu el ile de olabilir tam hatırlamıyorum ama geri doğru gitmemi baya engelliyordu yani kuvvet kullanarak ileri doğru itiyordu beni bu faul mü yoksa normal mi?

Peki tamam hocam sağ olun konuyla alakasız ama basketbol ile alakalı bir soru soracağım bir oyuncu beni arkamdan maçtayken iki koluyla bariz bir şekilde itiyordu el ile de olabilir tam hatırlamıyorum ama geri doğru gitmemi baya engelliyordu yani kuvvet kullanarak ileri doğru itiyordu beni bu faul mü yoksa normal mi?

Elleri ile ark niyetle ittirirse faul olur.

Geri
Yukarı