Basketbolda kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım?

Biliyorum ama çok post oynamıyorum bir de Drive ne açıklayabilir misin belki biliyorumdur ama şu an aklıma bir şey gelmedi.

Penetre etmek hocam. Savunmanın arasından hızlıca geçip turnike atmak. Ama bunu yapabilecek kadar hızlı ve güçlü olmanız gerekiyor yoksa karşınızda uzun adam olunca pat diye durursunuz.

Penetre etmek hocam. Savunmanın arasından hızlıca geçip turnike atmak. Ama bunu yapabilecek kadar hızlı ve güçlü olmanız gerekiyor yoksa karşınızda uzun adam olunca pat diye durursunuz.

Hocam patlayıcılığım çok iyi bir anda hızlanıp bitirebiliyorum benden uzun adamları bile geçtiğim oldu ama bazen turnike kaçıyor işte bu yüzden smaç basmayı düşünüyorum zıplamamı geliştirmek için ne yapabilirim ne önerirsiniz?

Hocam patlayıcılığım çok iyi bir anda hızlanıp bitirebiliyorum benden uzun adamları bile geçtiğim oldu ama bazen turnike kaçıyor işte bu yüzden smaç basmayı düşünüyorum zıplamamı geliştirmek için ne yapabilirim ne önerirsiniz?

Boyunuz kaç hocam? Boyunuz uzun olduğu halde oyun kurucu oynuyorsanız ya takımınızın hepsi 2 metre ya da sizin nerede oynayacağınızdan haberiniz yok. Smaç için zıplama egzersizleri yapın bol bol işe yarar.

Boyunuz kaç hocam? Boyunuz uzun olduğu halde oyun kurucu oynuyorsanız ya takımınızın hepsi 2 metre ya da sizin nerede oynayacağınızdan haberiniz yok. Smaç için zıplama egzersizleri yapın bol bol işe yarar.

Boyum 1 75 civarı ama daha maçlara çıkmadım benim lisansım yeni çıktı u 14'e gidiyordum ama orada sadece hazırlık maçlarına çıkabildim yaşımdan dolayı. U 16'a ya geçtiğimden beri de daha maçlara çıkamadım.

Oyun kurucu oynuyorum ama maddi durum çok iyi değil bu ayakkabı çok mu kötü bana bilek dışında başka bir sorunu var gibi gelmedi.

Ayakkabı hakimiyet ve atiklik için çok önemli bir etken. Üstelik patlayıcı gücünüde etkiler kullanmasını becerebilirsen. Ama maddi durum yoksa elden bir şey gelmez.

Adam geçmek olsun, turnike atmak olsun, bunlar bende iyi ama en üst seviyede olmak istiyorum. Hiç turnike kaçırmamak istiyorum. Bazı pozisyonlarda kaçırıyorum, nasıl düzeltebilirim ve potaya daha rahat gitmek için taktik falan var mı? Yazarsanız sevinirim.
Dediğiniz şeyler full teknik hocam. Bol bol alıştırma yapın ve püf noktalarını öğrenin. Bunları uygulayın hocam.

Ayakkabı hakimiyet ve atiklik için çok önemli bir etken. Üstelik patlayıcı gücünüde etkiler kullanmasını becerebilirsen. Ama maddi durum yoksa elden bir şey gelmez.

Yakın zamanda işe gireceğim para biriktirip bir tane ayakkabı alabilirim artı olarak kullanmadığım Adidas Zero 2.5 derrick rose ayakkabısı var dışarıda hiç giymedim saha da giydim 1 kez onda da kaymıştı bunu da dolaptan almıştım büyük geldiği için kaydı sanırım. 40 giyiyorum bu ayakkabı 42 numaraydı.

Dediğiniz şeyler Full teknik hocam. Bol bol alıştırma yapın ve püf noktalarını öğrenin. Bunları uygulayın hocam.

Hocam önerebileceğiniz bir çalışma antrenmanı var mıdır?

Yakın zamanda işe gireceğim para biriktirip bir tane ayakkabı alabilirim artı olarak kullanmadığım Adidas Zero 2.5 derrick rose ayakkabısı var dışarıda hiç giymedim saha da giydim 1 kez onda da kaymıştı bunu da dolaptan almıştım büyük geldiği için kaydı sanırım. 40 giyiyorum bu ayakkabı 42 numaraydı.

Tam ayak numaranda olması önemli. O yüzden deneyerek almalısın. Her modelin kalıbı değişiyor işin kötüsü.

Ek geçeyim Under Armour tercih etmemeye çalış. Bana göre Nike>Adidas.

Geri
Yukarı