İlk defa bira içmek

• Konuyu başlatan esq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 90
  • Görüntüleme 19B
Sadece dershane çıkışında gibi bir şey parkta içip eve gitmek gibi. Kokar mı peki?
Biraz kokabilir de, park gibi açık alanlarda içmenizi tavsiye etmem. Geçen gün Bahçeli'de arkadaşla içerken polisler uyardı bizi. Benimki neyse ki çoktan bitmişti ama onunki daha vardı, "Ya fondip yap ya da ver ben bitireyim." teklifini duyunca biranın yarısını tek yudumda içmek zorunda kaldı :D

Mesire alanlarında (oranın yönetimine bağlı olarak) içebiliyormuşsunuz söylediklerine göre. Bunun dışında halka açık yerlerde içmek yasakmış. Ha, ben sayamadığım kadar çok içmişimdir park gibi yerlerde ama sadece bir kere böyle bir şey yaşadım, riski alırım dersen seçim senin.

Biraz kokabilir de, park gibi açık alanlarda içmenizi tavsiye etmem. Geçen gün Bahçeli'de arkadaşla içerken polisler uyardı bizi. Benimki neyse ki çoktan bitmişti ama onunki daha vardı, "Ya fondip yap ya da ver ben bitireyim." teklifini duyunca biranın yarısını tek yudumda içmek zorunda kaldı :D

Mesire alanlarında (oranın yönetimine bağlı olarak) içebiliyormuşsunuz söylediklerine göre. Bunun dışında halka açık yerlerde içmek yasakmış. Ha, ben sayamadığım kadar çok içmişimdir park gibi yerlerde ama sadece bir kere böyle bir şey yaşadım, riski alırım dersen seçim senin.
Parkın karanlık alanlarında kimsenin ruhu duymaz onda sorun yok.

Alkol tek içişte bağımlılık yapacak bir şey değil, zaten yüksek ihtimalle tadını hiç beğenmeyeceksiniz. Başlangıçta hiç yanlış gitmemek istiyorsanız, ha biraz da tadı yumuşak olsun diyorsanız direkt Miller alabilirsiniz. 2 tane Miller içerseniz ne sarhoş olursunuz, ne de bağımlı. Abartmadığınız sürece sorun yok.

@esq İçtiğin biradaki alkol oranına göre değişir. Aynı zamanda insanda alkol toleransı denilen bir durum var. Yani vücudun alkole dayanma oranı. Eğer seninki düşükse çok çabuk sarhoş olabilirsin. Alkol toleransın yüksek ise içtiğin alkolün oranına göre sarhoş olma süren değişiklik gösterecektir. Bu işin tek yolu yavaş yavaş, kendini yoklayarak iç, baktın böyle mayhoşlaşıyorsun. Başın hafif döner gibi oluyor, hız sınırını aştın demektir, orada kendini frenle. Oradan sonra içtiğin her yudum sana sıkıntı yaratır. Yavaş bir şekilde azar azar yudumlayarak iç. Ne kadar hızlı içersen o kadar hızlı çarpar. Böyle de detaylı anlattık alkole özendirir gibi kendimi bir tuhaf hissettim. :) :) Bence yolun başındayken hiç başlama onlar içiyor diye senin de içmen şart değil. Meyce suyu, kola takıl boş ver. Onlar içiyor diye özentiliğe gerek yok bence.

Özentilikle alakası yok be dostum, deneme amaçlı.

Efes fıçı kışa özel güzeldir pekmez tadı geliyor tavsiyem.

Tadı biraz kötü gelebilir ilk denemede. Efes malt veya Carlsberg öneririm ilk deneme için. Bir tane biradan bir şey olmaz, iki ve sonrasında biraz sarhoşluk hissi gelmeye başlar. Bünyeye bağlı biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı