İlk defa bu kadar yalnız hissediyorum

Marlias

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bu gönderiyi sadece içimi dökmek için açtım.

Ben 16 yaşında bir lise öğrencisiyim. 11.sınıfa geçtim hayatımın en iyi aynı zamanda en kötü yaz tatilindeyim diyebilirim. Nedenini bilmiyorum çok yalnızım. İlk defa yalnızlık, bu kadar can sıkıcı oldu benim için. Okuldan da dışarı çıkıp gezebileceğim bir arkadaşım yok, tek başıma gezip dolaşmak istiyorum ama o da olmuyor. Doğada bisiklet süreyim diyorum yaşadığım şehirde vakit geçirmek için doğa yok, hobilerimi gerçekleştirmek istiyorum param yok. Kitap okuyorum ders çalışıyorum bir müddet sonra insanı bayıyor, bilgisayar oynasam desem bilgisayarım artık pek bir şey açmıyor. Yalnızlığımı gidermek için internetten Rus kız arkadaşlar edindim, onlarla can sıkıntım biraz olsun geçiyor. Annem ve babamda evdeyim diye bir türlü salmıyorlar, sürekli bir şeyler için beni çağırıyorlar. Küçük kardeşlerimin bağırma sesinden kafama ağrılar giriyor. Aslında evde de hiç mutlu değilim. Yaşama sevincim kalmadı artık. Evde ruh gibi gezmeye başladım, bir an önce okulların açılması için dua etmekten başka bir şey yapmıyorum.

Merhaba dostum. Yazını gördüm azda olsa yardımım olur diye hesap açtım. Bende bu yıl 12.sınıf olacağım. Benimde ara ara sıkıldığım oluyor bu hayattan. İşine yarayabilecek birkaç tavsiye vereyim:

1. Okuldan birkaç kafa dengi arkadaş bulmaya çalış
2. Ucuz hobiler edinebilirsin (mesela ben iskambil kartlarından kule yapıyorum veya evin her tarafına domino dizip yıkıp videoya alıyorum. Belki saçma gelebilir ama eğlenceli şeyler :D)
3. Seveceğin bir işe girebilirsin. Ben geçen yaz pastanede çalıştım ve çok eğlendim. Yahu bunda eğlenilecek ne var diyebilirsin? Eğlenceyi kendin bulabilirsin (paspas yaparken Michael jackson gibi dans ederdim, tabak taşırken önümde engel varmış gibi sağa sola kaçardım. Bunları saçma bulabilirsin ama bir denersen gerçekten eğlenebilirsin.)
4. Kendini geliştirebilirsin. Spor yap, kitap oku
5. Farklı kültürleri araştır. Gidip yerinde görmek elbette daha güzel ama araştırmakta güzeldir.
6. Yürüyüş yap. Nerde olursan ol mutlaka yürüyüş yap. Bir parka falan git ağacın yanına otur sana orman olur.
7. Günlük tut. Günün sade geçmiş olabilir ama yinede yaptıklarını bir kağıda dök. Elmanı yedin git deftere yaz "bugün bir elma yedim." diye.
8. Kitap veya spor gibi kendini geliştiricek aktivitelere zaman ayır. Salona gitmene gerek yok evde şınav çek yada 30dk yürüyüş yap

Yazdıklarımın işe yaramaz olduğunu düşünebilirsin ama yinede bir dene lütfen. Yalnız olabilirsin ama yalnızlığını güzellestirebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı