İlk defa GO kart kullanan kişi neler yapmalı?

IDenizI

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün ilk defa GO kart kullanacağım. Nasıl kullanacağıma dair tek bilgim direksiyonu çevirmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ gaz sol fren. Viraja gelmeden önce ayağını gazdan çek ve yavaşça frene bas ardından direksiyonu çevir aracın viraja girdikten sonra dönüşü bitirmeden tekrar gaza yüklen. İlk bir kaç tur çok hızlı olmaya çalışma daha sonrasında alışırsın zaten.

Sağ gaz sol fren. Viraja gelmeden önce ayağını gazdan çek ve yavaşça frene bas ardından direksiyonu çevir aracın viraja girdikten sonra dönüşü bitirmeden tekrar gaza yüklen. İlk birkaç tur çok hızlı olmaya çalışma daha sonrasında alışırsın zaten.

Eğer böyle sağlam bir pistte sağlam bir araç yoksa altında gaz kesmesine dahi gerek yok. Dip gaz yapıp gider. Ama gideceği yer kaliteli ise dediğiniz gibi ilk birkaç tur yavaş yavaş ondan sonra alışır zaten.

Eğer böyle sağlam bir pistte sağlam bir araç yoksa altında gaz kesmesine dahi gerek yok. Dip gaz yapıp gider. Ama gideceği yer kaliteli ise dediğiniz gibi ilk birkaç tur yavaş yavaş ondan sonra alışır zaten.
Doğru söylüyorsunuz ama hem kaliteli pist çok az hemde arkadaş acemi olduğu için tam gaz devam ederse virajı alamayıp çarpar muhtemelen. Çarpsa da bir şey olmaz ama bazı yerler çapınca süreni filan kısıyorlar. O yüzden virajdan önce gaz kesip frene dokunup ardından viraja kafayı soktuktan sonra tam gaz yapmak daha kesintisiz bir sürüş olur. Spin atma ihtimali de olmaz.

Ayrıca şimdi aklıma geldi virajlardan önce dışa açılmak viraja girince içeri girmek ardından tekrar dışarı açılmak daha iyi bir viraj performansı sağlar. Virajları çok içerden almaya çalışmayın boşuna hız kaybı olur.

Go Kart sürdüm. Gayet eğlenceliydi fakat benim gibi ilk defa süren bir kız bana çok güzel çarptı. İlk nefesim kesildi. Kız beni öldürmüş gibi bana bakıyordu, bende acımamış gibi tepki vermeden kıza baktım. Sonra kız aracı bırakıp gitti. Gayet güzel fakat dikkat etmek şart.

Bunu not edin belli bir deneyim kazandıktan sonra arkadaşlarınızı pistte sıkıştırmaya filan başlarsınız bence. 😂
Ben de açıkçası bir fobi oluştu Go Kart'a karşı. Abimin bir arkadaşı tanıdıklarıyla beraber AVM'de gitti. Aralarında bir çocuğun kalp rahatsızlığı varmış sanırım. Çocuk son hızla çarpmış. Kalp ritmi bozuldu ve günün ortasında vefat etti. En son 5 yıl önce falan gittim ama şimdilerde, gel gidelim diyene hayır diyorum kesinlikle. Cidden çok tehlikeli.

Ben de açıkçası bir fobi oluştu Go Kart'a karşı. Abimin bir arkadaşı tanıdıklarıyla beraber AVM'de gitti. Aralarında bir çocuğun kalp rahatsızlığı varmış sanırım. Çocuk son hızla çarpmış. Kalp ritmi bozuldu ve günün ortasında vefat etti. En son 5 yıl önce falan gittim ama şimdilerde, gel gidelim diyene hayır diyorum kesinlikle. Cidden çok tehlikeli.
Böyle bir şeye sebep olabileceğini hiç düşünmezdim. Kalp rahatsızlığı olanlar kullanmamalı o zaman ama bu zamana kadar hiç bir yerde öyle bir uyarı görmedim.

Geri
Yukarı