İlk defa kredi kartı almak

İmkanın varsa alma derim. Ama tabii bu konuyu açtığına göre ihtiyacın var ki alıyorsun.

Öncelikle senin kredi sicil notun olmadığı için vermiyorlardır. Yani nasıl bir müşteri tipi olduğun belli olmadığından riskli kategoridesindir büyük ihtimal. Özellikle kredi notu bu konularda çok belirleyici oluyor.

Benim tavsiyem Enpara ile bir görüş. Hesap ve kredi kartı başvurusu yapmak istediğini belirt ve durumunu anlat. Merak etme Enpara'da her şey ömür boyu bedava olduğundan açılsa da açılmasa da bir kaybın olmaz. Ama Enpara bu konuda daha rahat bir firma ve güvenli. Ben bütün hesaplarımı kapatım her şeyimi Enpara'ya taşıdım mesela ve tavsiye ederim.
Siteden başvuru yapmaya çalıştım kimlik numaram yanlış çıkıyor galiba sistemlerin de sıkıntı var, destek talebi açtım yakın da ararlar diye umuyorum. Kredi kartı akıllı insanlar için çok iyi birşey bence, niye kimse tavsiye etmez ki. Paran yok iken sana para sağlıyor paran olduğun da 50-100tl fazlasını verip borcunu ödüyorsun. Bence gayet iyi birşey.

Kredi kartı akıllı insanlar için çok iyi bir şey bence, niye kimse tavsiye etmez ki.
Çünkü kredi kartı sahiplerinin %95'i akılsızca kullanıyor maalesef:) Ben mesela bilinçli kullanıcıyımdır. O yüzden hiçbir zararını görmedim kredi kartının ama seni veya bir başkasını tanımadığım için yazdım onu. Kişisel algılama lütfen.

Telefon ile iletişime geç. En hızlı oradan yanıt alabiliyorsun. Hemen açıyorlar telefonu. Benim tercih etme sebeplerimden birisi de bu zaten;) Diğerleri gibi yarım saat sürmüyor.

Telefon: 0850 222 3663

Çünkü kredi kartı sahiplerinin %95'i akılsızca kullanıyor maalesef:) Ben mesela bilinçli kullanıcıyımdır. O yüzden hiçbir zararını görmedim kredi kartının ama seni veya bir başkasını tanımadığım için yazdım onu. Kişisel algılama lütfen.

Telefon ile iletişime geç. En hızlı oradan yanıt alabiliyorsun. Hemen açıyorlar telefonu. Benim tercih etme sebeplerimden birisi de bu zaten;) Diğerleri gibi yarım saat sürmüyor.

Bak şuan tebrik ettim en parayı.Kimliğim sistem de yokmuş, bi hata olmuş alırken o kadar bankaya başvurdum bunu bana söyleyen ve bu yüzden başvuruyu alamayan tek banka en para oldu. Belki diğer başvuruların red edilme sebebi buydu, nüfus müdürlüğüne gittim gerekeni yapıcaklarmış bakalım.

Arkadaşlar kredi kartı alma sebebim, her zaman nakit olmuyor yanım da, babamın yanında çalışıyorum elden alıyorum maaşı. Geçen gün arabam arızalandı 1500 TL civarı masraf çıktı babadan bu yaşta borç almak insana koyuyor (21). Asgari maaş ile çalışıyorum ve asgari maaş ile çalışıp kredi kartı alan bir sürü insan var, onlar nasıl alıyor? Üstüme ait otomobilim de var.
Siz çalıştığınıza dair ve maaşınızın düzenli yattığını, ne kadar yattığını gösterir bordro götürdünüz mü? Zira anlattığınız duruma bakarsak banka için siz çalışmıyor bile tanımlanmış olabilirsiniz. (Maaş resmi belgenebilir bir unsur ile verilmediği için)

Kredi kartı veya banka kullanma kültürü yok ki bizde. :) Ne kadar veriyor mesela : 5000 TL, hepsini harcayalım bir şekilde öderiz mantığı var. :(

Siz çalıştığınıza dair ve maaşınızın düzenli yattığını, ne kadar yattığını gösterir bordro götürdünüz mü? Zira anlattığınız duruma bakarsak banka için siz çalışmıyor bile tanımlanmış olabilirsiniz. (Maaş resmi belgenebilir bir unsur ile verilmediği için)

Sigortam yatıyor, o yetmez mi? yakınım da çalışan bi abi bordro götürmeden aldı kredi kartı sadece kimlik ile

Bak şu an tebrik ettim Enparayı.
Cidden çok ilgililer hatta şaşılacak kadar iyiler. Kullanmaya karar verirsen de pişman olmazsın emin ol;) Ben bütün hesap ve nakit hesaplarımı kapatıp hepsini buraya topladım o kadar memnunum.
Kredi kartı veya banka kullanma kültürü yok ki bizde. :) Ne kadar veriyor mesela : 5000 TL, hepsini harcayalım bir şekilde öderiz mantığı var. :(
Kesinlikle. Yani kredi kartından harcayınca sanki cebinden para çıkmıyor zanneden bir kitle var cidden. O yüzden çoğunluğun kullanmasına karşıyım. Ama cidden düzgün kullanırsan faydası çok fazla.

Üniversite öğrencisiyseniz ve daha önce başvuru yapmadıysanız VakıfBank'ın Like Card isimli ürününe başvuru yapmanızı tavsiye ederim. Başvurunuzu doğrudan üniversite öğrencisi olarak yapın. Çok yüksek bir limit tahsis etmezler ama ihtiyacınızı karşılar diye düşünüyorum. Yüksek bir ihtimalle de siciliniz temiz olduğu için (kredi notu oluşmamış olsa bile) başvurunuzu onaylayacaklardır.

Bu arada bir ekleme daha yapayım. İş Bankası, Yapı Kredi ve Finansbank gibi bankalar da öğrenci kredi kartı ürünlerine sahipler ama başvuruları daha katı bir şekilde değerlendiriyorlar. Doğru bankayı bulduktan sonra öğrenci olarak kredi kartı almak daha kolay olabiliyor. Vaktiniz varsa şuradaki yazının ilk üç maddesine göz atmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı