İlk defa kuran birisi için linux sürümü önerisi

Sorun cevabın içinde gizli. Aynı Windows kurar gibi yapacaksın 😁. Sadece disk alanlarını ayarlarken birkaç dikkat etmen gereken yer var onlara internetten bakarak yapabilirsin.
İşte o yokmuş. baktım internetten bir kaç foruma aynı windows gibi yapamıyormuşuz ya sanal makineye yada usb live boot ile usb bilgisayara takılıyken kullanabiliyormuşuz. :(

İşte o yokmuş. Baktım internetten birkaç foruma aynı Windows gibi yapamıyormuşuz ya sanal makineye ya da USB live boot ile USB bilgisayara takılıyken kullanabiliyormuşuz. :(

Öyle bir şey yok hocam. ISO dosyasını Rufus ile bootable yapıp USB ile kurabilirsin.

Bütün diskini baz alarak kurmak istediğinde bu şekilde ilerlemen lazım. Bu video işini görür galiba.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bütün diskini baz alarak kurmak istediğinde bu şekilde ilerlemen lazım. Bu video işini görür galiba.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim kral.

Direkt Kali kurmak yerine distrobox ile Kali'yi alt sistem olarak kullanabilirsin.

Dağıtım olarak başlangıç için Mint kurulabilir. Onun haricinde daha zor olsa da daha öğretici olduğunu düşündüğüm Arch tabanından EndeavourOS'u kurabilirsin. Normalde Arch kurduktan sonra elle kurduğumuz yay gibi bazı araçlar yüklü geldiğinden işini de kolaylaştırır.

Direkt Kali kurmak yerine distrobox ile Kali'yi alt sistem olarak kullanabilirsin.

Dağıtım olarak başlangıç için Mint kurulabilir. Onun haricinde daha zor olsa da daha öğretici olduğunu düşündüğüm Arch tabanından EndeavourOS'u kurabilirsin. Normalde Arch kurduktan sonra elle kurduğumuz yay gibi bazı araçlar yüklü geldiğinden işini de kolaylaştırır.
Şu anda Kali Linux Live'dan yazıyorum usb içine kurdum onu kullanıyorum (persentence) teşekkür ederim.

Geri
Yukarı