İlk defa Linux kullanacak biri için dağıtım önerisi

HmH

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da görüldüğü gibi Linux işletim sistemi arıyorum boşta 100-200-300 gibi az sayılarda RAM kullanan.
Kısacası yüksek performanslı ve normal oyunları (Steam, Epic Games, Riot Games vs.) Oynayabileceğim işletim sistemi arıyorum.
Eğer kodlarla vs. fazla uğraştırmazsa yapcağım işi kolayca yapmama imkan sunarsa daha iyi olur, ilk defa geçecegimden bunları yapamayacağımı ve alışamayacağımı düşünüyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Başlıkta da görüldüğü gibi Linux işletim sistemi arıyorum boşta 100-200-300 gibi az sayılarda RAM kullanan.
Kısacası yüksek performanslı ve normal oyunları (Steam, Epic Games, Riot Games vs.) Oynayabileceğim işletim sistemi arıyorum.
Eğer kodlarla vs. fazla uğraştırmazsa yapcağım işi kolayca yapmama imkan sunarsa daha iyi olur, ilk defa geçecegimden bunları yapamayacağımı ve alışamayacağımı düşünüyorum.
Şimdiden teşekkürler.
Linux Mint, Pop_Os!
Linux'a geçiyorsanız illaki terminal kullanacaksınız.

Kulllansanız işlerinizi çok daha kolay halledersiniz Windows'a göre diyorlar ama kullanmak zorunlu değil galiba kullanmazsak cok sıkıntı yaşatır mı?
Hocam GUI kullanarak iki dakikada yapacağınız işi terminalde 5 saniyede yapıyorsunuz. Kullanmasanız da olur ama terminal çok daha işlevsel bazı konularda.

Yaşatır. Her şeyde terminal kullanacaksınız.

Öğrenmesi zor mu yoksa hızlıca alışılan bir şey mi?

Hocam GUI kullanarak iki dakikada yapacağınız işi terminalde 5 saniyede yapıyorsunuz. Kullanmasanız da olur ama terminal çok daha işlevsel bazı konularda.

Eğer zorlanırsam GUI ile hallederim işlerimi ama öğrenmeye çalışacağım çalışma mantığını.

Geri
Yukarı