İlk defa masaüstü bilgisayar alan bir kişi ne yapmalı?

Resull0

Hectopat
Arkadaşlar hepinize merhaba, geçenlerde bir hazır sistem aldım. Bugünde dağıtıma çıktı, en geç 2 saat içinde burada olur. Neyse dediğim gibi ilk defa masaüstü bilgisayar aldım, bakın masaüstü aldım daha önce laptop falan almıştım. Neyse aldım, masaüstü bilgisayarı işte anakartta Wi-Fi özelliği yoktu. Ben de Wi-Fi adaptörü aldım, FreeDOS geliceği için flasha Windows attım şimdi bilgisayar bana geldi diyelim. İlk zaman ne yapılmalı nelere dikkat edilmeli? Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hepinize merhaba, geçenlerde bir hazır sistem aldım. Bugünde dağıtıma çıktı, en geç 2 saat içinde burada olur. Neyse dediğim gibi ilk defa masaüstü bilgisayar aldım, bakın masaüstü aldım daha önce laptop falan almıştım. Neyse aldım, masaüstü bilgisayarı işte anakartta Wi-Fi özelliği yoktu. Ben de Wi-Fi adaptörü aldım, FreeDOS geliceği için flasha Windows attım şimdi bilgisayar bana geldi diyelim. İlk zaman ne yapılmalı nelere dikkat edilmeli? Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden.
Bilgisayarındaki her ürünün sürücülerini teker teker kurun. Ondan sonrasında istediğinizi yapabilirsiniz.

Kasayı açıp kablo ve vida bağlantılarına bakın sıkı mı eksik vida felan var mı. Sağ kapağın arkasında kablo düzenlemesi düzgünce yapılmış mı ona bakın.

Öncelikle kasayı monitöre bağlayıp her şeyi hallettikten sonra Windows'u kurun. Tavsiyem Ethernet kablosu kullanarak internete bağlanmanız hem kopukluk yaşamazsınız. Ondan hemen sonra bilgisayar bileşenlerinin güncellemelerini yapın. Sonrasında Windows Update güncellemelerini tamamlayın.Herhangi bir antivirüs programı zorunluluğunuz yok korsan uygulamalar kullanmadığınız sürece problem yaratmayacaktır.

Lan kablosuyla nasıl bir hız kaybı yaşanırki?
ADSL'den mi bahsediyorsunuz? CAT kabloya göre daha çabuk sinyal kaybı yaşatırlar. Onun dışında nerede yazım yanlışı yapmışım bilmiyorum.
LAN ve Ethernet aynı kabloları ima ediyor zaten. LAN, yerel ağ olarak Ethernet kabloyla cihazlarınızın birbirine bağlanması oluyor. (cafe veya hastane gibi birden fazla bilgisayarın birbiriyle yerel ağdan iletişim kurması veya dosya paylaşması)

Router'dan Ethernet kablo çekilmesini tavsiye etmiştim. Burada sanırım belirtmediğim için karışıklık olmuş.

Geri
Yukarı