İlk deneme morali çok bozdu

ImortalSwerd

Hectopat
Daha fazla  
Bugün ilk denememize girdik. Cevap anahtarları geldi ve çok kötü bir net yapmışım. Toplasan 55 net falan yapıyor. Bildiğim soruları bile yanlış yapmışım. Hedeflerim vardı ve bu sonuç beni çok üzdü. Zaten zorlanarak ders çalışıyordum ve isteğim iyice kaçtı. Sizden tavsiyeler istiyorum. Nasıl odağımı derste tutabilirim? Dikkatim çok çabuk dağılıyor ve ayrıca ders çalışasım da hiç gelmiyor.

Bugün ilk denememize girdik. Cevap anahtarları geldi ve çok kötü bir net yapmışım. Toplasan 55 net falan yapıyor. Bildiğim soruları bile yanlış yapmışım. Hedeflerim vardı ve bu sonuç beni çok üzdü. Zaten zorlanarak ders çalışıyordum ve isteğim iyice kaçtı. Sizden tavsiyeler istiyorum. Nasıl odağımı derste tutabilirim? Dikkatim çok çabuk dağılıyor ve ayrıca ders çalışasım da hiç gelmiyor.

Sorun değil. Her sınavdan önceki 1.denemede Full çeken yok bildiğim kadarıyla :D canını sıkma devam et.

İyi bir lisede olmama rağmen bizim de ilk denememiz kötüydü, tüm okul 50-95 net arasındaydı. 2-3 ay boyunca herkes alıştıkça o netler giderek arttı. Başta hem konu eksikleri hem de yetiştirememe problemi olduğundan kimse yapamıyor zaten.

İlk denemeler zaten bilinçli olarak zor yayınlardan seçilir ders çalışma motivasyonunu arttırma amaçlı. Çalışmaya devam et. Moral bozacak bir şey yok.

Daha çok zaman var, kendine gerekli çalışma programını hazırlayıp çalıştıktan sonra bu durum düzelir diye düşünüyorum. Dikkatinizi dağıtan şeyi anlamaya çalışın, yani ders çalışma isteğinizinde kaynağı hiç yapamıyor olmanız falan mı? Öyleyse dersi gerçekten anlamaya çalışın elinizden geldiğince, yine hiç anlayamıyorsanız belki temel eksikliği olabilir, bilgili büyükleriniz var ise onlardan da yardım alabilirsiniz ve öğretmenlerden. Pes etme daha yolun başı.

Hocam ilk deneme oldugu icin gelen heyecan uzerine cok yanlisiniz cikmis olabilir, emin olun ileride disiplinli bir calisma ve azim ile ilerlemeniz sayesinde daha iyilerini yapabileceksinizdir.

Fakat dedigim gibi bunun icin kendinizden emin bir sekilde, azimle calismaniz gerekmekte, bu yuzden pes etmeyin.
Benim de ilk denemelerim cok kotu bu yil, hala daha kotu olmaya devam ediyor fakat yapabilecegime inaniyorum, siz de tabii ki de kendinize inanmalisiniz, bunun ustesinden gelmeniz icin inanmaniz lazim.

Onunuzde uzun bir zaman var, bu zaman diliminde yapabileceginize inaniyor, iyi sosyaller diliyorum.

@ImortalSwerd Moderasyon ekibine mesaj atarak veya konu oluşturarak düzeltebilirsiniz. Ben öyle yapmıştım. İlk denemede normal. İlk kez süre yönetimi vs yapmaya çalıştığınız için normal. Hem zaman bakımından bayağı süre var. O süre zarfında düzenli çalışıldığı takdirde netler artacaktır.

Geri
Yukarı