Hangi yazılım dilini öğrenmeliyim?

UranusWASTAKEN

Centipat
Daha fazla  
Yazılımlara merakım fazla ama hangi yazılım dilini öğrenmem gerektiğini bilmiyorum. Aklımda şu an C++ ve C# var. Sizce bunlar başlangıç olarak iyi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öğrenmek, iş yapmak istediğin alana göre seçmen gereken yazılım dili değişir. Ona göre dil seçmelisin. Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum. 1.sınıfta çoğu yazılım dilinin temeli olan C öğretildi. Her şeyi temelden alınca diğerleri bir tık daha kolay geliyor bence.

Sırf programcılığa yöneleceksen c++, şebekeler, siber güvenlik, devOps gibi işlere yöneleceksen phyton iyi olur bence.

Bence bu soru çok saçma. Ne tür ürünler yapacaksın ona göre değişkenlik gösteren bir şey bu. Mesela web sistesi için HTML, CSS, JS, ASP.NET(?), PHP gibi diller bilmen lazım. Android uygulama için Kotlin, Java gibi. Oyun için C++, C#. Ne yapmak istiyorsun? Ona göre insanlar önersin bence.

Bence bu soru çok saçma. Ne tür ürünler yapacaksın ona göre değişkenlik gösteren bir şey bu. Mesela web sistesi için HTML, CSS, JS, ASP.NET(?), PHP gibi diller bilmen lazım. Android uygulama için Kotlin, Java gibi. Oyun için C++, C#. Ne yapmak istiyorsun? Ona göre insanlar önersin bence.
hilelere hep özenmişimdir hep kendi bir hilemi yapmak istemişimdir bunun için öğrenmek istiyorum acikcasi

Geri
Yukarı