İlk kez çalışacak birine tavsiyeler

Ashen One

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bu ay da dahil 2 ay çalışmam gerekiyor. Çok şükür ki bu güne kadar hiç çalışmak zorunda kalmadım. Ancak artık çalışmam gerekiyor çünkü hem ödemem gereken bir miktar borcum var, hem de üniversiteler açılınca cebimde param olsun istiyorum.

Sıska denilebilecek bir vücut yapım var. Zayıf biriyim. Photoshop, video editlemek gibi işlerden anlıyorum ve görsel iletişim tasarımı okuyorum.
Durumumu size özetle anlattım. İşe girmek ve çalışmak istiyorum ancak bu konuda epey ürkek bir haldeyim.
Sizlerden "sen şu işi yaparsın" tarzı tavsiyeler istiyorum.

Yardımcı olursanız çokça sevinirim.

Vallahi hocam Photoshop ve video editlemek gibi işlerden profesyonel düzeyde anlıyor iseniz internette bu işten para kazanabileceğiniz çeşitli siteler var burada da satılık ilan olarak konu açıp yaptığınız örnek tasarımları koyarsınız satın alan olur elbet eğer çok üst düzey tasarımlar değil ise ve vaktinizi fazla harcamıyor iseniz 5-10 TL gibi rakamlara tasarımlarınızı satabilirsiniz veya oturduğunuz semtin yakınlarında ki fotoğrafçılara bakın şu aralar düğün sezonu açıldı her gün başka bir düğün var part time olarak 2 3 ay yanında az da olsa bu işlerden anlayan işte gelinle damadın fotoğrafına çiçek böcek gül ekleyecek basit işler yapacak asgari ücretle eleman arıyor olabilirler.
Eğer bu dediklerim olmaz ise part-time garsonluk, Akdeniz taraflarındaki tatil yerlerinde otellerde eğer yanlış anlamayın tipiniz düzgün eli yüzü düzgün bir insansanız otellerde karşılama elemanı olabilirsiniz gelen zengin müşterilere işte hoş geldiniz efendim vs. dersiniz bavullarını alırsınız yine ora da da size asgari ücret verirler ama müşterilerden asgari ücretin yarısı kadar bahşiş kovalayabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar. Bu ay da dahil 2 ay çalışmam gerekiyor. Çok şükür ki bu güne kadar hiç çalışmak zorunda kalmadım. Ancak artık çalışmam gerekiyor çünkü hem ödemem gereken bir miktar borcum var, hem de üniversiteler açılınca cebimde param olsun istiyorum.

Sıska denilebilecek bir vücut yapım var. Zayıf biriyim. Photoshop, video editlemek gibi işlerden anlıyorum ve Görsel İletişim Tasarımı okuyorum.
Durumumu size özetle anlattım. İşe girmek ve çalışmak istiyorum ancak bu konuda epey ürkek bir haldeyim.
Sizlerden "sen şu işi yaparsın" tarzı tavsiyeler istiyorum.

Yardımcı olursanız çokça sevinirim.
Merhaba. Konunun üzerinden 2 yıl geçmiş ama ilk iş tecrübeniz neydi ve nasıl geçti?

Geri
Yukarı