İlk kez hayvan bakacak biri hangi köpek ırkını tercih etmeli?

diegoarmano

Hectopat
Yeni bir eve taşınacağız evin çatı katı var ve orayı kendi odam şeklinde dizayn edeceğim. Burada da bana dost olması için bir hayvan sahiplenmeyi düşünüyorum ama daha önceden hiç tecrübem yok. Küçük köpek ırklarını düşünüyordum Pug ve Maltipoo arasındaydım ama Pug cinsini çoğu arkadaşım önermedi biraz araştırınca üretim kaynaklı kronik bir sağlık sorunu olduğunu ve nefes almakta zorlandıklarını öğrendim. Maltipoo için herhangi bir sorun bulamadım ama tecrübesi olan varsa okurum. Kedi de düşünüyorum aslında ama köpek beslemeyi daha çok istiyorum. Sizce küçük ırk bir köpek almak uygun mu ilk kez hayvan besleyecek bir kişiye? Günde en fazla 5-6 saat yalnız kalır o kadar onun haricinde evde sürekli birisi oluyor. Günde 2 kere rahatlıkla çıkarabilirim gerekirse 3 belki çok yoğun bir gün olursa 1 gün çıkarırım ama yine de evde ped eğitimi vermeyi düşünüyorum.

Küçük köpek ırkı öneriniz varsa onları da alabilirim. Çok havlamaması, eğitime açık bir ırk olmasını ve aşırı tüy dökmeyen bir ırk olması ilk tercihim.

Rica ediyorum sokaktan sahiplen demeyin bende isterim ama alanım müsait değil sokaktaki türlere. Tabii ki yine de sahiplenmeye kesin karar verdiğimde barınaklara gidip küçük ırk bakacağım.

Yeni bir eve taşınacağız evin çatı katı var ve orayı kendi odam şeklinde dizayn edeceğim. Burada da bana dost olması için bir hayvan sahiplenmeyi düşünüyorum ama daha önceden hiç tecrübem yok. Küçük köpek ırklarını düşünüyordum pug ve maltipoo arasındaydım ama pug cinsini çoğu arkadaşım önermedi biraz araştırınca üretim kaynaklı kronik bir sağlık sorunu olduğunu ve nefes almakta zorlandıklarını öğrendim. Maltipoo için herhangi bir sorun bulamadım ama tecrübesi olan varsa okurum. Kedi de düşünüyorum aslında ama köpek beslemeyi daha çok istiyorum. Sizce küçük ırk bir köpek almak uygun mu ilk kez hayvan besleyecek bir kişiye? Günde en fazla 5-6 saat yalnız kalır o kadar onun haricinde evde sürekli birisi oluyor.

Küçük köpek ırkı öneriniz varsa onları da alabilirim. Çok havlamaması, eğitime açık bir ırk olmasını ve aşırı tüy dökmeyen bir ırk olması ilk tercihim.

Rica ediyorum sokaktan sahiplen demeyin bende isterim ama alanım müsait değil sokaktaki türlere. Tabii ki yine de sahiplenmeye kesin karar verdiğimde barınaklara gidip küçük ırk bakacağım.

Pug olabilir.

Sokaktan Coban köpeği sahiplen demiyoruz Zaten sokakta olanların hepsi de büyük köpekler olmuyor insanlar köpekleri satın alıyor sonra biraz zaman geçince bakamayacaklarını anlayıp sokağa bırakıyor. Barınaklar ve Instagram ilanları küçük cinsli köpeklerle dolu. Oralardan da bulup sahiplenebilirsin. Bende internette gördüğüm bir ilanla bir terrier sahiplendim. 2 senedir bakıyorum ve iyi ki de sahiplenmişim diyorum. Bu arada terrier hiç tüy dökmez. ancak biraz asabi ve aksi olurlar.

Yeni bir eve taşınacağız evin çatı katı var ve orayı kendi odam şeklinde dizayn edeceğim. Burada da bana dost olması için bir hayvan sahiplenmeyi düşünüyorum ama daha önceden hiç tecrübem yok. Küçük köpek ırklarını düşünüyordum pug ve maltipoo arasındaydım ama pug cinsini çoğu arkadaşım önermedi biraz araştırınca üretim kaynaklı kronik bir sağlık sorunu olduğunu ve nefes almakta zorlandıklarını öğrendim. Maltipoo için herhangi bir sorun bulamadım ama tecrübesi olan varsa okurum. Kedi de düşünüyorum aslında ama köpek beslemeyi daha çok istiyorum. Sizce küçük ırk bir köpek almak uygun mu ilk kez hayvan besleyecek bir kişiye? Günde en fazla 5-6 saat yalnız kalır o kadar onun haricinde evde sürekli birisi oluyor. Günde 2 kere rahatlıkla çıkarabilirim gerekirse 3 belki çok yoğun bir gün olursa 1 gün çıkarırım ama yine de evde ped eğitimi vermeyi düşünüyorum.

Hocam pek bilmiyorum köpeklerden köpeğim öleli yıllar oldu ama golden cinsi vardı bizde cok sakin bir köpekti istediğiniz zaman dolaşır istediğiniz oyun oynardınız temiz akıllı hayvanlar.

Yeni bir eve taşınacağız evin çatı katı var ve orayı kendi odam şeklinde dizayn edeceğim. Burada da bana dost olması için bir hayvan sahiplenmeyi düşünüyorum ama daha önceden hiç tecrübem yok. Küçük köpek ırklarını düşünüyordum pug ve maltipoo arasındaydım ama pug cinsini çoğu arkadaşım önermedi biraz araştırınca üretim kaynaklı kronik bir sağlık sorunu olduğunu ve nefes almakta zorlandıklarını öğrendim. Maltipoo için herhangi bir sorun bulamadım ama tecrübesi olan varsa okurum. Kedi de düşünüyorum aslında ama köpek beslemeyi daha çok istiyorum. Sizce küçük ırk bir köpek almak uygun mu ilk kez hayvan besleyecek bir kişiye? Günde en fazla 5-6 saat yalnız kalır o kadar onun haricinde evde sürekli birisi oluyor. Günde 2 kere rahatlıkla çıkarabilirim gerekirse 3 belki çok yoğun bir gün olursa 1 gün çıkarırım ama yine de evde ped eğitimi vermeyi düşünüyorum.

Hocam sokaktan sahiplenmek bana da saçma geliyor barınaktan ister büyük küçük bir köpek alabilirsiniz şiddet mağduru köpekler var onlar daha sakin oluyorlar ufak bir sevgi ile size bağlanabilirler daha iyi olur ben öyle yapmıştım en azından.

Sokaktan Coban köpeği sahiplen demiyoruz Zaten sokakta olanların hepsi de büyük köpekler olmuyor insanlar köpekleri satın alıyor sonra biraz zaman geçince bakamayacaklarını anlayıp sokağa bırakıyor. Barınaklar ve Instagram ilanları küçük cinsli köpeklerle dolu. Oralardan da bulup sahiplenebilirsin. Bende internette gördüğüm bir ilanla bir terrier sahiplendim. 2 senedir bakıyorum ve iyi ki de sahiplenmişim diyorum.
Benim önceliğim yavru olması ama. Barınaklarda evet çok fazla köpek var ama çoğu büyük. Çevremde köpek besleyen kişilerden duyduğum kadarıyla da büyük bir köpeği yeni bir eve alıştırmak aşırı zor bir şey eğer karakteri bu duruma yatkın değilse. Yine de dediğim gibi sahiplenmeye kesin karar verdiğimde barınakları sayfaları kısaca çevreyi araştıracağım.
Pug ırkının sağlık sorunlu olması beni tedirgin ediyor. Zaten en çok istediğim ırk Pug ama düz burunlu olmalarından dolayı pek konforlu bir yaşamları olmuyor. Bu yüzden sahiplenmeyi düşünmüyorum üretime destek olmamak için.
Sivas Kangal....Yerli ve milli ırk....
Bahçem olsa beslemek isterdim hocam ama çatı katında imkansız maalesef 🙂
Hocam pek bilmiyorum köpeklerden köpeğim öleli yıllar oldu ama golden cinsi vardı bizde cok sakin bir köpekti istediğiniz zaman dolaşır istediğiniz oyun oynardınız temiz akıllı hayvanlar.

Hocam sokaktan sahiplenmek bana da saçma geliyor barınaktan ister büyük küçük bir köpek alabilirsiniz şiddet mağduru köpekler var onlar daha sakin oluyorlar ufak bir sevgi ile size bağlanabilirler daha iyi olur ben öyle yapmıştım en azından.
Evet barınağa gideceğim ama dediğim gibi öncelik yavru iken almak istiyorum. Yavruyken oynayıp eğlenmek direkt o aşamada bağlanmayı istiyorum. Hem de yavru tecrübesi de kazanmak iyi olur. Çünkü eğer tek köpek alırsam çok yüksek ihtimalle birkaç ay sonra yanına bir arkadaş daha alırım. Golden için maalesef büyük ırk sınıfına girdiği için almam çok zor. Karakterlerini biliyorum tanıdığım birinin de var çok sevimli çok sakin ve eğitime açık köpekler ama maalesef çatı katı alanım onun rahat edebileceği kadar büyük bir yer değil.

Border Collie düşünebilirsin. Çok küçük değil ama büyük ırkta sayılmaz. Evde bakacağım diye de laboratuvar hayvanı almaya gerek yok.

Geri
Yukarı