İlk kez köpek besleyeceğim

Bahçeli bir ev şart bence Alman kurduna. Sizde zaten bahçede besleyecekmişsiniz. Her köpeğin kişiliği ve bir enerjisi vardır. Köpeğin enerjisini atmanız gerekir. Düzenli günlük oyun ve yürüyüş gibi aktivitelerde bulunmalısınız eğer mutsuz bir köpek istemiyorsanız. Emek, sabır, ilgi ve kararlılık gerektirir köpek bakımı. Çocuk büyütmekten hiçbir farkı yoktur benim gözümde. Anlayacağın ilerde sıkılıp veya ilgilenemeyip dışarı bırakmakla çocuğa bakamayıp cami avlusuna bırakmak arasında hiçbir fark yoktur.

Bahçeli bir ev şart bence alman kurduna. Sizde zaten bahçede besleyecekmişsiniz. Her köpeğin kişiliği ve bir enerjisi vardır. Köpeğin enerjisini atmanız gerekir. Düzenli günlük oyun ve yürüyüş gibi aktivitelerde bulunmalısınız eğer mutsuz bir köpek istemiyorsanız. Emek, sabır, ilgi ve kararlılık gerektirir köpek bakımı. Çocuk büyütmekten hiçbir farkı yoktur benim gözümde. Anlayacağın ileride sıkılıp veya ilgilenemeyip dışarı bırakmakla çocuğa bakamayıp cami avlusuna bırakmak arasında hiçbir fark yoktur.

Annesi bakımlı ama babası saldırgan ve daha doğmadı eğitebilir dediğim kişiler var bahçem var dediğiniz gibi 1 kere yavru sokak köpeği beslemiştim bir tanıdığımız istedi O'da 3 gün kadar hala amatör sayılırım.
Bahçede beslerim diye alıp 1 sene sonra ilgilenmeyen insanlardan olmamanız dileğiyle.

İlk gün fotoğrafı.

Çok tatlı.
Baskın ırk olduğu için ilk köpek olarak zor olabilir önerim başka ırklara yönelmeniz. Bu arada profil fotoğrafınız çok tatlı :) .

Dosya Ekleri

• 04a00313a099e3e0cdfb21af5f5972c7.jpg
    04a00313a099e3e0cdfb21af5f5972c7.jpg
    44,5 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Biri doberman cinsi iki köpeğim var. Alman kurdu gibi baskın bir cins. Yavruyken alacaksanız eğitimine fazlasıyla özen göstermeniz gerekecek. İtaat eğitimini, gerekli disiplini en başından düzgün veremezseniz başınızı ağrıtır. Günlük olarak en az 2 defa gezdirmeniz gerekecek. Alman kurdu fazlasıyla enerjik olduğu için sürekli aktiviteler bulmanız gerekecek. Yeterli zamanı verebilecek misiniz?
Ayrıca iyi bir şekilde bakımını üstlenebilecek misiniz? Veteriner ve aylık mama masraflarını da iyice düşünüp öyle karar vermeniz gerekir. Kaliteli mama vermezseniz bin türlü sağlık sorunlarıyla uğraşırsınız. Aşı masrafları da az buz değil.
Abartı gibi gelebilir ama hem zaman hem masraf açısından çocuk bakımından hiçbir farkı yok.
Söylenmiş ama ben de yazayım. Golden, labrador vb. cinsi köpeklerin eğitimi çok daha basittir. İlk köpek olarak bu kadar baskın bir cins sizi zorlayabilir.

Bir köpek sahiplenirken onu tıpkı bir evlat gibi görmeniz gerekiyor. Siz nasıl çocuğunuzun eksiklerini giderir, karnını doyurur, kendisiyle eğlenceli vakitler geçirir, tuvalet eğitimi verir (belki.) ve kendisi hastalandığında hastaneye götürürsünüz, evcil hayvanınıza da aynı şekilde bakmalısınız. Çünkü hayvan bakmak, çocukla ilgilenmek gibidir. Eğer gereken ilgi ve alakayı vermezseniz sizden soğur, sizden uzaklaşmak ister, kaçar, ölür.

Geri
Yukarı