İlk kez kavga etmek

Durduk yere üstlerine gitmenin bir mantığı yok, onları gözlemle onların hareketine göre davran. Ani gelişiyor böyle durumlar o anda ki adrenalinle zaten dayak yesende hissetmezsin. Elinden geleni yap. Yüzünü koruduğun sürece kolay kolay deviremezler kaç kişi gelirse gelsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onlar gelmezse senin üzerlerine gitmene gerek yok. Belli olmaz biri kafayi yemiştir cakiyla gelir yanına iki tane saplarsa ne kavganın ne delikanliligin anlamı kalır. Onlar konuyu açmaza sen de hiç uğraşma derim.

Beyler karar verdim yarın üstlerine gideceğim özür diletene kadar. Ben haklıyım bu konuda ne olacaksa olsun. Yarın yazarım buraya olanları.
Yeni bir olay çıkarmazlarsa siz zorlayıp olay çıkartmaya çalışmayın. Amatör olarak MMA sporu ile ilgileniyorum. Boyum 1.70 küsür ve 50 kiloyum. Son kavgamı anlatacağım. Eğer kavga kaçınılmazsa nasıl hareket etmeniz gerektiğini az çok kavrarsınız. Karşımdaki kişi benden daha yapılı ve daha uzun boyluydu. Daha önce de laf atma yüzünden bir sözlü tartışmamız olmuştu. 2.sözlü tartışmada aniden vurmaya çalıştı fakat sonuç istediği gibi olmadı. Gardımı aldım ve savunmaya geçtim. Benden 15-20 cm falan uzun olduğu için kroşe atamazdım. Benden yapılı olduğu için mesafeyi de korumam lazımdı. Bu yüzden aparkat da kullanmadım. O yüzden jab ve cross kombinasyonu ile tam burnuna direkt vuruşlar yaptım. Burnuna 7-8 tane yumruk attım ve arkadaşları işin sonunu fark edince ayırdı. Teknik olarak ben kazandım. Şunu da belirteyim; sadece savunma yaptım. O üstüme geldikçe ben vurdum. Üstüne yürümedim yani. Eğer yapsaydım o geceyi hastanede geçirecekti muhtemelen. Şuraya getiriyorum konuyu. Karşı taraf olay çıkarmadan siz olay çıkarırsanız suçlu siz olursunuz. Bir şey yapmalarını bekleyin. Tek kavga etmiyorlarsa tek gezmeyin.

Ezdirme kardeş kendini. Döverlerse de dövsünler safını belli et Hz. İbrahim'i yakmak için yakılan ateşi 1 damla su ile söndürmeye çalışan karınca misali. Bende Lise zamanları çok kavga ederdim alakam olmayan kavgalara bile gidip rastgele ona buna dalardım dayakta yerdim bir de psikopat gibi hoşuma giderdi 😂

Ama korkarlardı ki ben aslında iyi bir ailede yetiştim kesinlikle kavgadan yana olmayan, barış ve mutluluğun hakim olduğu bir ailede. Ama bu yüzden çok pısırıktım enseme vur ekmeğimi al öyle bir tiptim. Sağ olsun bir arkadaşım sayesinde ( Arkadaşın bile ötesindedir ilişkimiz kardeş gibiyiz.) ezilmekten kurtuldum hatta ezilen arkadaşları bir bir toplayıp özgüven kazandırıyorduk ezilmemeleri için.

Ayrıca tavsiye ilk kıvılcımı sen atma bırak onlar atsın. Üstüne gelirlerse ortaya ağırlığını koy sen gitme üstlerine haksız duruma düşebilirsin bu yüzden. Önce bir konuşun anlaşamıyorsunuz ve kavga yaklaşıyor mu mantıklı düşünün direk duygularınızla saldırmayın bırakın önce onlar size saldırsınlar ve daima kavga anında heyecana kapılmayın dediğim gibi kavgayı mantıklı hamlelerle kazanabilirsiniz üzerine çullanarak, rastgele yumruklar sallayarak değil. Evet zor ama imkansız değil. Duygularına hakim ol akıl ve mantıkla hareket et.

Aklı sıra kızı korumaya çalışıyorlar kızların gözüne girme tekniği. Bu akıldan yoksul kişiler laftan anlamaz sınıfında güzel, güzel otur ağırlığını masaya koy ezdirme kendini.

Dostum hayatımda ben de hiç kavgaya tutuşmadım. Senin gibi arada ufak tefek anlaşmazlıklar. En son aylar önce kekonun biriyle ettik bi o vardı. Bu tiplerle uğraşma yani geç işine bak. Umursama.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

A.A.S.

Yeni konular

Geri
Yukarı