İlk Köpek Sahiplenmede Yapılacaklar

Her şeyiyle ilgileneceğim. Köpeği bir zevkle alıp sonra sokağa atan kişilerden hiç ama hiç olmayacağım.

Kastım tam olarak o değil. Sokakta görüyorsunuzdur siz de. 10 yaşındaki çocukların eline veriyorlar pitbul köpekleri sonra ne olduğu belli.

Atacaksınız demiyorum ama yaşınız genç. Üniversite dönemi olacak ve belki 4-5 sene evde olmayacaksınız. Her sabah suyunu mamasını verip gezdireceksiniz. Ve bunu akşamda yapacaksınız. Ders çalışırken sizi rahatsız edecek. Rahatsız etmesi sadece size sorun olmayacak. Bulunduğunuz apartman ya da ev çevresinde rahatsız olacak çok insan olacak. Yani diyeceğim şu ki 1000 kere düşünün sonra hareket edin.

Pitbull sahibi tanıdığım var, bir dönem yavru kedilere annelik yaptı.

Ben pitbull ve amstaff hayranıyım bu cinsleri değişmem başka bir cinse. Yanlız yaşamadığım için sahiplenemiyorum imkanım olsa hemen sahiplenerim iki cinsden birini.

Ve en önemli soruyu sorayım. Annen ve baban bu konuda hevesli mi?

Bende dalmaçyalı ve husky besledim. 2 köpekte hayatımda gördüğüm en akıllı hayvanlardı. İkiside hiç yılışık bir köpek olmadı.

14 sene önce
IMG0057A.jpg

Köpeğinin ihtiyaçlarını yerine getirdikten sonra bunlar: sabah akşam yürüyüş, ihtiyaçlarını karşılamak, hayvanı sıkıntıya sokmadan lavaboya götürmen lazım. Kaliteli mama ile besleyip aşılarını zamanında yaptırmanız lazım .
Bunları yaptıktan sonra köpekte sizde mutlu olursunuz.

% 50 rahatlık artar. Bazı tarz köpekler toprağı kazmayı sever. Özellikle orta ve büyük sınıf olanlar. Küçük süs köpeği alacaksanız bahçeli eve gerek yok.

Benim evim hep bahçeli ve dubleksti, bu yüzden hep çok rahat ettim.

Yazın ve kışın evde. Serin mevsimlerde köpek nerede istiyor ise orada kalıyordu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı