İlk nefret ettiğiniz öğretmeniniz kimdi?

3. Sınıfta en ufak yanlışta tokat atan bir öğretmenim vardı, birincisi o.
İkincisi ise ortaokuldaki İngilizce öğretmenim. Sınıfta başka öğrenci yokmuş gibi sürekli bana çözdürüyordu soruları.
Şimdiki okulumda ise Matematik ve Edebiyat haricinde hiçbir öğretmenimi sevmiyorum. Sanki özellikle seçilip bir araya gelmişler.

Hoca naptı da nefret kelimesi yetersiz kalıyormuş.

Bu arada bu olay gerçek ister inanın ister inanmayın. Çocuğun biri matematik sınavına gelmedi ertesi gün girdi bizde sınıftayız çocuk çalışmamış 30 aldı galiba yanlışda hatırlıyor olabilirim ama 40 altı olduğu kesin sınav kağıdını hocaya verdi hoca sınav sonucunu açıklayınca çocuk başladı ağlamaya yani öyle bir ağlıyor ki sonra hoca dediki tamam üzülme semin notunu 75 yaptım dedi tabii bunu duyunca ben ne yaptım (80 almıştım) bende başladım ağlamaya ama benimki yalandan ağlamaydı hoca baktı bana tamam ağlama seninkini de 85 yapayım dedi. Çocuğa o kadar puan ver bana 5 puanı çok gördü.

4. sınıfta İngilizce dersine giren ilk hocamız. Sınıfta bana diğer kişilerden farklı bir fiziksel özelliğimi kullanarak yani dalga geçerek seslenmişti. Çok utanmıştım o zamanlar. Üniversiteye geçtim hala arada aklıma gelir.

Bu arada bu olay gerçek ister inanın ister inanmayın. Çocuğun biri matematik sınavına gelmedi ertesi gün girdi bizde sınıftayız çocuk çalışmamış 30 aldı galiba yanlışda hatırlıyor olabilirim ama 40 altı olduğu kesin sınav kağıdını hocaya verdi hoca sınav sonucunu açıklayınca çocuk başladı ağlamaya yani öyle bir ağlıyor ki sonra hoca dediki tamam üzülme semin notunu 75 yaptım dedi tabii bunu duyunca ben ne yaptım (80 almıştım) bende başladım ağlamaya ama benimki yalandan ağlamaydı hoca baktı bana tamam ağlama seninkini de 85 yapayım dedi. Çocuğa o kadar puan ver bana 5 puanı çok gördü.
Torpilci hocalara selam olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı