İlk olarak hangi programlama dili öğrenilmeli?

Merhaba, yazılım öğrenmeye başlayacağım. Kafamda belirlediğim dilleri öğreneceğim bu diller: C#, Python, HTML ve CSS. Bunları, öğrenme sırasına göre yazabilir misiniz? Teşekkürler.
Bir şey yapmak için değil, (herkes öyle diyor) öğrenmek için öğren. Zaten hiç bir şey bilmeden hiç bir şey yapamazsın. Önce öğrenirsin ve sonra bir şeylere başlarsın ve öğrendiklerine hakim olursun. İstemekle de olacak bir iş değil zaten.

Mesela İngilizce bir Roman yazarak İngilizce öğrenemezsin. Önce İngilizceyi bilmelisin ki, Roman yazabilesin. Roman'ı yazarken de Dil bilgini geliştirirsin.

Basit veya daha kolay dillerden başlamanı tavsiye ederim. Small Basic bence iyi bir başlangıç dili.

Bunun https://download.microsoft.com/down...BC82-BD709635220D/Introducing Small Basic.pdf Türkçe'si de var, ama şu an bulamadım. Kendin arayıp bulmaya bak.

Benim fikrimi sorarsan Brainf**k başlangıç için çok uygun en kolay dillerden.

Merhaba, yazılım öğrenmeye başlayacağım. Kafamda belirlediğim dilleri öğreneceğim bu diller: C#, Python, HTML ve CSS. Bunları, öğrenme sırasına göre yazabilir misiniz? Teşekkürler.

Bütün isteklerini karşılar.

Amacınıza bağlı bu daha çok. Yazılımı ne için öğrenmek istiyorsunuz? Ha eğer derseniz kod yazmayı öğreneyim, ilerisini ben getiririm. Başlangıç için öğrenmesi kolay olan Python'u öneririm.

Algortimanız iyi durumda değilse ilk olarak onu geliştirmenizi öneririm. İlk öğreneceğiniz programlama dili, programlamayı ne amaçla yapacağınızla ilişkilenmeli.

Peki, bunlar için Udemy'den hangi kursları önerirsiniz? (ücretsiz olursa sevinirim, Python için paralı kurs aldım.)

Unity için Kaan Academy önerebililirim. Fakat bence birden fazla dil öğrenmeye çalışma bir anda. Python'u öğren, projelerini geliştir, GitHub üzerinde paylaş. Ondan sonra "tamam" dediğin kısımda diğer dile geçebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı