İllaki bu duruma küçükken düştünüz

Bir anımı daha anlatayım. Windows Vista yeni çıktığında ben 512MB RAM'li sistemimle sazan gibi atlamıştım. 5 saat Windows Vista kurulumunu beklemiştim. En sonunda Windows Vista teması yüklendi, ve RAT virüsü bulaşmıştı :). "Good room." diye CMD penceresinden yazıyordu. Böyle anılarım olsa da güzel günlerdi.

Milli çözüm olan format atmak çözümünü uyguladık. RAM'i 1 veya 2GB yapıp Windows Vista kurulmuştu. Formatı atan akrabam ise ESET anti-virüs hediye etmişti.

Selamlar, hatırlıyor musunuz, 6 yaşında Minecraft indirmeye çalışırken bilgisayara virüs kaptığını ve babanızın sizi geberttiğini? Peki sizin bunun gibi anılarınız oldu mu? Olduysa nasıl oldu?

PC'ye güvenli bir şekilde GTA Vice City indirdiğimi sanmıştım 7 8 yaşlarında arkadaşa çok özenmiştim oyun açılıyordu oynamıştım hatta ama PC'yi kapatınca kafayı yedi açılmadı falan gene akıllanmadım babam düzelttikten sonra bir daha yükledim bir daha kafayı yedi kızdılar bayağı tekrar düzeltti babam daha da bilmediğim sitelerden oyun yüklemedim :D

Ben YouTube'da milleti izlerken bitirdim o oyunları o yaşımda. Hep abimden isterdim de yükleyemeyiz derdi, hiç de kalkışmadım vallahi. Şu an sakince Clash Royale oynuyorum sadece.

Hiç olmadı ama 2018-2019 da PC Mafia 3 de kasıyordu düşük grafik modu indirirken virüs sokmuştum.

Bilgisayara GTA: SA yükletmiştim, bilgisayarcıda. O gün de ne tesadüf ki HDD bozuldu. Süper(!)bilgisayarcı babam beni ve oyunu suçladı. Benim suçum değildi bile! Sonra HDD değişti, o HDD'yi bugün hala kullanıyorum.

Bir diğer anımda da bilgisayara bir zararlı bulaşmıştı: Açılır açılmaz, bilgisayar 20 saniye içinde kapatılacak diye bir yazı çıkıyordu ve sistem yeniden başlıyordu, bir döngü gibi.

Geri
Yukarı