Bu Kadar Zavallı Duruma Nasıl Geldik!

@189913 hislerime tercüman olmuşsunuz, bu konu daha bir 5-10 sayfa sürer, kilitlenmez ise.

Araplaşma çabası gerçekten mevcut olan ve git gide artan bir çaba. Bazı erkekler var, eşinin tek başına dışarı çıkmasına izin vermiyor hem de gündüz vakti. Artık nasıl bir çaba ise bu, sanki dini öyle emretmiş gibi.

Dini kullanarak insanları kandırmak çok kolay bir şey, İslamiyet dinini çok iyi bilen bir ateist bile insanları kandırarak istediğini yapabilir/yaptırabilir bu ülkede. Avrupa'da da kiliseler kullanılarak bazı şeyler yapıldı ama Avrupa'da yapılanlar, bu ülkede yapılanların yanında devede kulak kalır.

Bazıların kalsa bu ülke şeriat ile yönetilmeliydi, Latin yerine Arap alfabesi kullanılmalıydı, hatta dil olarak Arapça kabul edilmeliydi ve daha neler neler... Ama neyse ki tarihte doğru insanlar doğru işler yaptılar ve bugün de kötüyüz ama daha az kötüyüz, bir düşünsenize bu ülkenin Suudi Arabistan gibi yönetildiğini, zaten birçok konuda erkek egemen bir toplumuz, Arabistan olma yolunda ilerliyoruz ve bu yolu bitirdiğimizde ülkede kadına verilen önem sıfır düzeyine düşecek ki şu anda da zaten düşük. O Arap seviciler Müslümanlar fakat dinde kadının önemini ve ''cinsiyet eşitliği'' kavramını bilmiyorlar.

SokakRoportajlari.com

Bu kanaldaki din ve siyaset ile ilgili birkaç videoyu izlerseniz, ülkede hangi tür zihniyet yapısının çoğunlukta olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

Tek bir adam için ''reise canım feda olsun, onun için ölürüm'' diye geçinen geri zekalı koyun sürüsünün parçası olan insanların, aklı başına gelmediği sürece ya da bu insanlar bu ülkeden başka bir ülkeye göç etmediği sürece bu ülkedeki insanlardan bir b*k olmaz. Benim tercihim, o koyun sürüsünün parçası olan kişilerin, çok sevdikleri, ''kardeşimizdir'' dedikleri pis Suriyeliler ile birlikte bu ülkeden göç etmeleridir.

Bak Japonya'ya insanların çoğu Şintoizm (anlamı Tanrıların yolu) dininin bir mensubu olarak yaşıyorlar ve adamlarda refah düzeyi ve teknoloji yüksek. Adamlar 1980-90 yıllarında insansı robot çalışmaları yapıyordu ve 2002 yılında ''ASIMO'' isimli akıllı robotu geliştirdiler. Dünyanın popüler araba markalarını ve Sony şirketini kurmuş bir millet. Kimin kimi kıskandığı belli.

Demek istediğim insan İslamiyet dışında bir dinin mensubu olunca bilimde ilerliyor değil, pekala bir insan hem İslam dinine bağlı kalıp hem de bilimde ilerleyebilir. Tarihte önemli örnekler var fakat ülkemizde bu örneklerin hiçbirisi kalmadı artık. Ve ülkemizde İslamiyet, tam bir ''prim yapma aracı'' olarak kullanılıyor.

Daha yazacaktım da ben ne kadar yazarsam yazayım, insanlar burada yazılanları fark etmediği müddetçe, etrafta hala aşağıdaki gibi tipte insansı koyunlar ve sürüleri olacak. Ülkede oy kullananların yarısı tam anlamıyla bu şekilde, milyonlarca kişi yani.

8b2efebedbcb09ce25c5d53ad2a0746b.jpg

Son düzenleme:
Bu arada, "Araplaşma yolunda gidiyoruz." deyince, bazıları hemen alevlenebilir. Onlara hitaben genel bir açıklama yapayım.

Geçen izlediğim ama adını unuttuğum bir videodan örnek vereyim; Videoyu çeken arkadaş, elinde bir mikrofon ile insanlara, "Nas suresini okur musunuz?" diyor ve çoğunluk okuyor. Okuyamayanlar bile tek tük şekilde okuyor. İnsanlar nas suresini okuduktan hemen sonra, "Peki bu surenin Türkçesi nedir?" diye bir soru geliyor ve neredeyse %95 cevap veremiyor. Arapçanın hiçbir kutsallığı yoktur. Senelerdir ilkokuldan beri bilmediğimiz ve doğru düzgün konuşamadığımız bir dil ile ders işlemeye çalışıyorlar. Gerçi ona eğitim denmez, zaman öldürmek denilir. Sadece 3-4 yıl öncesine giderek, "Türkçe Kur'an'lar yakılsın." cümlesini duyabilirsiniz.

'Öğrenciyi bilime ve tarihe yöneltmek lazım.' diyorduk, ondan bile vazgeçtim. Neden? Bilim dalı olan tarih dersini bile yerle bir edip, Türkiye düşmanı nesil yetiştirme çabasına girdikleri için olabilir mi?

Açıklamaya bak, Atatürk'ün devrimlerini küçücük çocuk anlayamazmış...Şehit Kubilay'ımızı anlayamayan gençler, Kur'an'ı mı anlayacak? Ki bu sözde "Dindar nesil yetiştirme." hayalininde bir işe yaramadığını görüyorum.

Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillere saygıyla...

Son düzenleme:
Nas suresinin bırakın Türkçe anlamını, nas sözcüğünün ne anlama geldiğini dahi bilmezler. Çoğu Müslüman bilgisiz bu dünyada, eskiden böyle değildi. Bu gün insanların sadece kimliklerinde dini kısmında ''İslam'' yazıyor. Gerçekte Müslüman diyebileceğiniz kişiler yok. Şu videoyu herkesin izlemesini tavsiye ederim. Müslümanım diye geçinen fakat cahil olan kimselere güzel bir cevap olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnsanları kandırmak ve beyinlerini yıkamak çok kolay bir iştir. Her gün kömür soslu makarna yiyince doğal olarak insan kendisine ve ülkesine neler olduğunun farkına varamıyor, gerçekleri idrak edemiyor. Artık bu insanlara ''yazık'' da demeyeceğim. Bırakayım da kömür soslu makarnalarını yesinler ve çobanlarının sözünü dinlesinler.

Bizim milletimiz bu kafayla gittikçe semer vurmaya devam ederler açık ve net. Resmen ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyoruz kimsenin umrunda değil. Motorinin litresi olmuş beş buçuk lira. Milletin ağzından düşmeyen tek cümle: 'Olsun ben hep elli liralık alıyorum.' Vatandaş kör mü yoksa hükümet büyü falan mı yapıyor belli değil.
50 TL'lik olayını gerçekten ciddiye alanlar olduğunu bilmiyordum. Birkaç tane hiçbir şeyden anlamaz insanlar diyebilir. Şahsen ben hiç kimseden böyle birşey duymadım.

Fazla televizyon izleyen birisi değilim ama kanal ismi vererek söylüyorum; A Haber'le TRT'yi aynı safta tutmanız hatadır.
Bu arada hükümet yanlısı falan değilim, Türkiye'yi öve öve bu hale geldik zaten:lanet:. Oysa ki yemeklerimiz ve bazı değerlerimiz hariç övünülecek hiçbir şeyin olmadığının farkındayım. "Yok 1970'lerde yerli arabamız vardı da bilmem ne yaptılar" diyorlar. Çalış yenisini üret o zaman sığır. Tamam FETÖ falan derken onlarca mühendisimizi kaybettik. Zor günlerdeyiz, aşağımızda savaş var resmen. Çok gelişmemiş bir ülke değiliz ama gelişmiş de değiliz. Farkındaysan övünülecek şeyler arasına tarihimizi eklemedim. Çok şanlı bir tarihimiz var ama FSM kalkıp gelse halimizi görse...

Tamam FETÖ falan derken onlarca mühendisimizi kaybettik.

Malum olay sebebi ile evet, çok insanımızı kaybettik fakat biz, ülkeye faydalı olacak mühendis, doktor, öğretmen, avukat vb. statüsü yüksek ve önemli olan meslek mensubu kişileri asıl Çanakkale Savaşı ve Kurtuluş Savaşı'nda kaybettik. O zamanlar kaybettiğimiz insanlar bu gün belki de dünyaya göğsümüzü kabartacak fikirler/buluşlar sunacaklardı.

Çok şanlı bir tarihimiz var ama FSM kalkıp gelse halimizi görse...

Gerçekten mezarından çıkıp da gelse ve şu halimizi bir görse, onun İstanbul'u fethettiği, bir çağı kapatıp öbür çağı başlattığı yaşta olan bu günkü gençlere bir baksa... Mezarına geri girer ve kim bilir neler söyler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı