İllaki bu duruma küçükken düştünüz

Hayır olmadı ve bugüne kadar da virüs yemedim. Yediğim bir tek Ransomware var ama onu da ben bulaştırmadım. Ancak yapan arkadaşda biraz beyin sıkıntısı vardı Anti-Virüs olmadan bile kilitli dosyalara ulaşıyordum. Anti-Virüs'le sildim sonra.

Küçükken eski masaüstü bilgisayarımızda ESET vardı her açılışta robot falan çıkıyordu bende ne olduğunu bilmiyordum ve seviniyordum çıkınca. Hiç bir şey bilmiyordum, her şeye seviniyordum. Güzel günlerdi.

General Mobile telefonuma virüs bulaşmıştı, bir oyuna girince bir süre sonra ekran bozuluyor, sonra da pembe ve beyaz çizgiler çıkıyordu, iyi ki antivirüs vardı, virüsü sildi.

Ben GTA SA'ya mod yüklüyordum fakat adamın verdiği link RAT çıktı. Adam bilgisayarımı Hackledi. Kameramı falan açtı " Nice face, nice glasses" yazdı o günden beri güvenlik takıntılarım var. Her bilgisayarı açtığımda görev yöneticisini kontrol ediyorum. Bir mail geldiğinde 10 kere kontrol ediyorum vs.
En azından iltifat etmiş. Sövebilirdi de.

Selamlar, hatırlıyor musunuz, 6 yaşında Minecraft indirmeye çalışırken bilgisayara virüs kaptığını ve babanızın sizi geberttiğini? Peki sizin bunun gibi anılarınız oldu mu? Olduysa nasıl oldu?

Küçükken çok kez virüs bulaştırdım. (oyunu düzgün yükledim ama gene de bulaştı)
Silmemem gereken uygulamaları silmem.
Bir oyunun Setup'ını kurarken ekran kartını yakmam.
Klavye mouse monitör kasaya falan hasar vermem.
Daha da vardır herhalde.
Ama şimdi ise PC'yi babamdan daha çok anlıyorum.
Zaman garip.

Ben hayatım boyunca bir kere virüs bulaştırdım bilgisayar.. O da Metin2'nin "epk" paketlerini açarken bulaştı. Virüs gömmüşler içine. Tüm medya dosyalarını şifreleyen, fidye virüsü.

Çok eski bir olaydı. Ondan sonra hiç bulaştırmadım bilgisayarıma virüs.

Geri
Yukarı