İlledelinux conky seçimi aracı yeni güncellemeler ile kullanılabilecek!

Adam Debian kaynak kodunu sıfırdan derleyerek yaptığını belirtmiş.

Debian kaynak kodundan dağıtım filan yapılmaz. Kaynak kodlardan paket yapılır. ISO dosyası da bu paketleri kullanarak oluşturulur. Adam sallıyor, kaynak koddan dağıtım yapmak diye bir şey yok. Bırak kaynak koddan bir şey yapmayı, araçlarının deb paketini bile hazırlayamıyor. Kaynak koddan dağıtım yaptım masalını ancak bu işten anlamayanlar yer.

Zaten araç dediklerinizde neredeyse kullanmaya ihtiyacınız olmayan bash komutlarıdır.

Kendi araçlarını paketleyemeyen, bunları bir depoda tutamayan, varsa bu araçlarla ilgili depodan güncelleme yayınlamayan başka bir dağıtım gördünüz mü?

ISO dosyasını nasıl yaptığını anlattım şurada. İlledelinux Neofetch'e eklendi!

Böyle bile yapsa özelleştirilmiş bir ISO'dan başka bir şey değil bu. Bu şekilde ISO oluşturmak, kaynak kod kullanmak demek değildir. Bunu gidip Debian global forumlarında filan söylese, en müsait olmayan yerleriyle gülerler adama.

Diğer ortamda soruyorlar, nasıl yaptın diye. Herhangi bir mantıklı cevap veremiyor, kıvırıp geçiştiriyor. Gidin sorun hangi Debian geliştirici kullanmış ve dağıtımına 5 yıldız vermiş.

Herhangi bir paketi kuramama ile ilgili, Debian paket yönetiminde bir güvenlik önlemi olduğunu iddia eden birisinin yaptığı custom ISO'dan bahsediyorsunuz. Nedir, nasıl çalışır diye soruyorsunuz, cevap vermiyor. Konu burada, görüp anlamıyorsanız zaten Debian hakkında bir şey bilmiyorsunuz demektir. Debian'a Nvidia sürücü nasıl kurulur?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı